GHE Ripen Terra Aquatica Final Part - nawóz końcowy na kwitnienie

( ilość produktów: 4 )

Ripen to kompletny stymulator/odżywka do późnego kwitnienia, likwiduje potrzebę użycia dodatkowych boosterów. Powiększa objętość kwiatów podczas kwitnienia i produkcję składników aktywnych oraz eliminuje nadmiar składników odżywczych.

Produkt podaje się na końcowym etapie uprawy – dzięki niemu można się spodziewać zarówno obfitszych, jak i szybszych plonów. Stosuje się go na dowolnym rodzaju podłoża, więc poza glebą może być efektywnie wykorzystywany także w ramach hydroponiki czy we włóknie kokosowym. Ripens to uniwersalny stymulator i zarazem nawóz używany do chorych roślin, ponieważ umożliwia przyspieszenie zbiorów, które byłyby niemożliwe, gdyby trzeba było dłużej czekać. Dzięki niemu kwitnące organizmy intensyfikują procesy dojrzewania, optymalnie wykorzystując dostarczane im składniki odżywcze.

Przeznaczenie boostera Ripens obejmuje uprawy zlokalizowane na zewnątrz i w pomieszczeniach. Znajduje też zastosowanie, gdy pojawia się konieczność uratowania roślin na końcowym etapie kwitnienia przed zmarznięciem. Wiedząc, że niedługo nadejdą przymrozki, można użyć preparatu i skrócić czas oczekiwania na plony, ograniczając ryzyko ich zmniejszenia lub utraty.

Produkty z kategorii Ripen

Ripen działa na trzy sposoby:

  • Po pierwsze daje roślinie bardzo silny sygnał, że jej życie zbliża się ku końcowi; powoduje to u rośliny przyspieszenie procesu dojrzewania
  • Po drugie wymusza wzmocnienie systemów obronnych u rośliny, a tym samym do znacznego zwiększenia produkcji substancji czynnych i olejków eterycznych
  • Po trzecie dostarcza wszystkich potrzebnych soli mineralnych, które potrzebuje roślina w formie łatwej do przyswojenia. Poprawia jej smak, gdyż w przypadku wcześniejszego nagromadzenia mikrolelementów lub azotanów pomaga to w metabolizmie pozostałości substancji

Kiedy stosować Ripen?

Jako rozwiązanie stymulujące efekt Ripen można stosować w każdych okolicznościach, w których należy zwiększyć lub kontrolować dojrzewanie, a także na koniec każdego cyklu owocowania/kwitnienia rocznych owoców i kwiatów, aby jak najbardziej zwiększyć wydajność i intensywność smaku.

Zalety używania Ripen

W uprawie zewnętrznej Ripen umożliwia szybkie zebranie plonów przed zniszczeniem z powodu zimnej i wilgotnej pogody. W uprawach wewnątrz pomieszczeń pomaga zharmonizować koniec cyklu wzrostu, przyspieszając dojrzewanie najmniej rozwiniętych roślin lub odmian. W przypadku silnej inwazji owadów lub grzybów pozwoli na przyspieszenie naturalnego cyklu i odzyskanie maksymalnie dużej części plonów, które w przeciwnym wypadku uległyby całkowitemu zniszczeniu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel