Akcesoria do klonowania

( ilość produktów: 30 )

Klonowanie roślin – pomocne akcesoria i preparaty

Klonowanie roślin to szybki sposób na zwiększenie swoich upraw a także oszczędność. Proces jest na tyle prosty, że każdy miłośnik ogrodnictwa bez problemu sobie z nim poradzi, wykorzystując kilka potrzebnych akcesoriów.

Akcesoria do klonowania – co jest niezbędne?

Pierwszym etapem klonowania jest wybór tak zwanej rośliny matki. To z niej wyrośnie nowa roślina mająca ten sam genotyp co główna. Jako roślinę matkę powinno się wybrać najokazalszy i najzdrowszy okaz, aby mieć większą pewność, że młode sadzonki będą zdrowe. Aby pobrać szczepkę, należy użyć skalpela ze stali nierdzewnej, które świetnie nadaje się do dokładnego, równego cięcia. Nie powinno się używać do tego celu nożyczek, ponieważ miażdżą tkanki. W naszej ofercie znajdziecie wszelkie akcesoria, które będą pomocne podczas klonowania.

Młode sadzonki będą wymagać specjalnych warunków – wysokiej wilgotności, temperatury i dostępu do światła. Aby zadbać o stabilne parametry, można zdecydować się na przechowywanie szczepek w małej szklarni /propagatorze. Wzrost można przyspieszyć dzięki dodatkowemu oświetleniu, np. zastosowaniu żarówek lub lamp LED o spektrum światła dedykowanym do wzrostu/klonowania roślin. W naszej ofercie dostępne są również specjalne kostki, tacki do ukorzeniania wykonane z wełny mineralnej, oraz żele rekomendowane do klonów roślin.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Zamknij
pixel