Kostki z wełny mineralnej dla roślin - Grodan

( ilość produktów: 11 )

Kostki do uprawy z wełny mineralnej doskonale sprawdzą się w przypadku kiełkowania nasion, ukorzenienia sadzonek oraz jako podłoże wraz z zastosowaniem granulatu ceramicznego w niektórych systemach hydro i aeroponicznych. Grodan to podstawa kontrolowanej uprawy zdrowych roślin. Dzięki optymalnemu rozmieszczeniu porów następuje równomierny dopływ wody i pożywienia na całej objętości kostki. Umożliwia to regulację wilgotności podłoża do upraw, a także kontrolowanie nawożenia i wartości pH, co wspomaga rozwój roślin.

Produkty z kategorii kostki z wełny mineralnej

Charakterystyka kostek z wełny mineralnej

Wełna mineralna zapewnia idealne warunki powietrzno-wodne dla korzeni. Równomierna, pionowa struktura kostek do uprawy zapewnia korzeniom jednakowe warunki, co powoduje regularne rozmieszczenie się korzeni w całej kostce. Efektem tego jest uzyskanie dobrze rozwiniętego systemu korzeniowego, wpływającego na zdrowie rośliny. Mniejsze kostki dostępne w naszej ofercie idealnie nadają się do kiełkowania i ukorzeniania. Małe otwory pozwalają na pewne umieszczenie nasiona.

Dodatkowe zalety kostek z wełny mineralnej

Każda z kostek do uprawy Grodan ma jednakową gęstość, elastyczność oraz sztywność. Zapewnia to równomierne rozsyłanie wody, środków odżywczych, a także stały poziom pH. Utrzymanie tych parametrów daje jednolitą i wysoką jakość uprawy.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel