Mierniki kropelkowe i probówkowe

( ilość produktów: 4 )

W celu uzyskania jak najlepszych efektów uprawy roślin, konieczne jest regularne badanie gleby. Tu z pomocą przychodzą nasze mierniki kropelkowe oraz probówkowe, dzięki którym z łatwością przeprowadzisz niezbędne testy.

Do czego służą mierniki kropelkowe i probówkowe?

Podejmując decyzję o uprawie roślin, konieczne jest w pierwszej kolejności sprawdzenie, jakiego typu i rodzaju gleby będą potrzebować. Zastosowanie szybkich testów pozwala na ustalenie poziomu kwasowości gleby (pH), a także jej żyzności w składniki takie jak azot (N), potas (K) i fosfor (P). Prawidłowe pH gleby sprawia, że rośliny z łatwością absorbują z niej niezbędne substancje odżywcze. Azot odgrywa kluczową rolę w fazie wegetatywnej rośliny. Jest on niezbędny do rozwoju zielonych części, takich jak liście czy łodygi, w nadmiarze zaś prowadzi do zjawiska przepalenia rośliny. Fosfor ułatwia ukorzenienie rośliny i jej wzrost. Nieprawidłowy poziom tego pierwiastka hamuje rozwój rośliny. Potas zaś jest niezbędny do budowy kwiatów i owoców, a także wpływa na kolor kwiatów i ich odporność na choroby.

Wybór właściwego miernika kropelkowego i probówkowego

W naszej ofercie znajdziesz testery pH i zestawy do pomiaru poziomu potasu, azotu i fosforu. Do wyboru są specjalistyczne mierniki kropelkowe i probówkowe, proste w użyciu oraz wydajne. Można wybrać specjalistyczne testy jedynie do badania poziomu pH gleby, bądź wybrać zestaw z probówkami, miarkami, odczynnikami, służący do kompleksowego testowania parametrów podłoża.

Testy kropelkowe do gleby, ziemi i podłoży

Testy kropelkowe do ziemi to proste i efektywne narzędzia, które pozwalają ogrodnikom i hodowcom na szybką analizę składu chemicznego gleby. Dzięki nim można w łatwy sposób określić poziom pH, zawartość makro i mikroelementów, a także inne parametry kluczowe dla zdrowego wzrostu roślin. Są one idealne dla osób, które chcą dokładnie zrozumieć potrzeby swoich roślin i dostosować nawożenie czy inne zabiegi w zależności od wyników.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel