Mierniki kropelkowe i probówkowe

( ilość produktów: 5 )

W celu uzyskania jak najlepszych efektów uprawy roślin, konieczne jest regularne badanie gleby. Tu z pomocą przychodzą nasze mierniki kropelkowe oraz probówkowe, dzięki którym z łatwością przeprowadzisz niezbędne testy.

Do czego służą mierniki kropelkowe i probówkowe?

Podejmując decyzję o uprawie roślin, konieczne jest w pierwszej kolejności sprawdzenie, jakiego typu i rodzaju gleby będą potrzebować. Zastosowanie szybkich testów pozwala na ustalenie poziomu kwasowości gleby (pH), a także jej żyzności w składniki takie jak azot (N), potas (K) i fosfor (P). Prawidłowe pH gleby sprawia, że rośliny z łatwością absorbują z niej niezbędne substancje odżywcze. Azot odgrywa kluczową rolę w fazie wegetatywnej rośliny. Jest on niezbędny do rozwoju zielonych części, takich jak liście czy łodygi, w nadmiarze zaś prowadzi do zjawiska przepalenia rośliny. Fosfor ułatwia ukorzenienie rośliny i jej wzrost. Nieprawidłowy poziom tego pierwiastka hamuje rozwój rośliny. Potas zaś jest niezbędny do budowy kwiatów i owoców, a także wpływa na kolor kwiatów i ich odporność na choroby.

Wybór właściwego miernika kropelkowego i probówkowego

W naszej ofercie znajdziesz testery pH i zestawy do pomiaru poziomu potasu, azotu i fosforu. Do wyboru są specjalistyczne mierniki kropelkowe i probówkowe, proste w użyciu oraz wydajne. Można wybrać specjalistyczne testy jedynie do badania poziomu pH gleby, bądź wybrać zestaw z probówkami, miarkami, odczynnikami, służący do kompleksowego testowania parametrów podłoża.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel