Mierniki EC / TDS

( ilość produktów: 26 )

Decydując się na uprawę hydroponiczną w zamkniętym pomieszczeniu, należy zadbać o właściwe warunki dla wzrostu roślin i właśnie na to pozwala miernik EC. Dzięki niemu możliwy jest pomiar kluczowych właściwości dla rozwoju roślin, co pozwala się upewnić, że stosujemy odpowiednie stężenie pożywki. Tym samym możliwe staje się precyzyjne dawkowanie substancji odżywczych, tak aby uniknąć ryzyka zarówno przewożenia, jak i ich niedoboru. W obu tych przypadkach dochodzi bowiem do negatywnych dla roślin konsekwencji, które mogą obniżyć uzyskane plony czy nawet doprowadzić do ich całkowitego braku.

 

Jakie zastosowanie ma miernik EC?

Zamawiając w korzystnej cenie poprzez nasz growshop miernik EC, kupują Państwo urządzenie gwarantujące precyzyjny pomiar. Dokładność działania daje gwarancję prawidłowych, zgodnych z rzeczywistością odczytów, co umożliwia odpowiednie dozowanie substancji odżywczych hodowanym roślinom. To praktyczne, proste w obsłudze i zarazem trwałe urządzenie, które jest przeznaczone do wieloletniej pracy. Jedyne, o czym należy pamiętać podczas ich użytkowania, to prawidłowe skalibrowanie. Poza regulacją po każdorazowym użyciu miernik EC powinien zostać też dokładnie wyczyszczony ze wszelkich zabrudzeń.

Jak interpretować wyniki pomiaru? Mają one postać liczbową – im wyższa jej wartość, tym większa zawartość substancji odżywczych w danym roztworze. Należy jednak pamiętać, że miernik EC wskazuje podwyższone parametry w przypadku wysokich temperatur pożywki. Samo badanie trwa chwile i polega wyłącznie na odczytaniu rezultatu, dlatego z powodzeniem może je przeprowadzić każdy, nawet najbardziej początkujący i pozbawiony doświadczenia w uprawie hodowca.


Szeroki wybór wysokojakościowych mierników EC

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą mierników przewodności elektrolitycznej, do zastosowań w uprawach roślin w growboxach. ECmetry zwane także konduktometrami, to urządzenia do pomiaru poziomu przewodności elektrolitycznej roztworu do nawadniania roślin, czyli ilości składników odżywczych w nim zawartych. Mierniki EC wskazują stężenie rozpuszczonych w roztworze soli. Są niezastąpione w przypadku hydroponicznych upraw indor. W asortymencie sklepu Growetent znajdziecie Państwo zarówno mierniki do chwilowego pomiaru poziomu EC, jak i monitory EC do pomiarów ciągłych. W ciągłej sprzedaży posiadamy również mierniki, które oprócz poziomu przewodności elektrolitycznej, są równocześnie miernikami pH oraz wskazują sumę substancji rozpuszczonych w wodzie (poziom TDS).

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel