Mierniki ORP / REDOX

( ilość produktów: 1 )

Mierniki potencjału REDOX wskazujące potencjał ORP to jedne z najważniejszych urządzeń podczas badania jakości wody pitnej. To dzięki niemu możemy ocenić jakość wody która ma być przeznaczona do spożycia. Ogólnie można przyjąć że woda o wartości dodatniej REDOX  (posiadające właściwości utleniające) jest niebezpieczny dla ludzi a woda o wartości REDOX ujemnej jest bezpieczna do picia.

Mierniki ORP do mierzenia potencjału REDOX - sprawdź jakość swojego roztworu 

Mierniki ORP (Oksydoredukcji) są specjalistycznymi urządzeniami używanymi do monitorowania potencjału redoks w roztworach wodnych. Są kluczowe w wielu zastosowaniach, od kontroli jakości wody w akwariach i basenach po zaawansowane procesy przemysłowe. Dzięki nim można utrzymać optymalne warunki środowiskowe, co przekłada się na zdrowie roślin i zwierząt oraz efektywność procesów chemicznych.

Czym jest wskaźnik ORP i potencjał redoks?

Wskaźnik ORP (Oksydoredukcji) oraz potencjał redoks są miarami zdolności roztworu do przenoszenia elektronów, co oznacza jego potencjał do utleniania lub redukcji substancji chemicznych. W praktyce, te parametry są kluczowe dla monitorowania jakości wody i innych roztworów, pod kątem ich zdolności do dezynfekcji, utleniania zanieczyszczeń czy też utrzymania optymalnych warunków dla życia organizmów wodnych. Są one mierzone w milivolcie (mV) i mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, od ekologii po przemysł.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel