Doniczki torfowe / Bio

( ilość produktów: 19 )

Doniczki torfowe Opinie

Doniczki torfowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną hodować rośliny w sposób przyjazny dla środowiska. W tej kategorii prezentujemy szeroki wybór doniczek wykonanych z torfu, który charakteryzuje się biodegradowalnością oraz doskonałymi właściwościami dla uprawy roślin.

Doniczki biodegradowalne

Biodegradowalność: Doniczki torfowe są wykonane z naturalnego materiału, który ulega rozkładowi w przyrodzie. Dzięki temu, po zakończeniu użytkowania, nie zostawiają śladu w środowisku, co przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów i wpływa pozytywnie na ekosystem.

Doniczki torfowe do Pomidorów

Zastosowanie w uprawie pomidorów: Doniczki torfowe są szczególnie polecane dla uprawy pomidorów, gdyż torf sprzyja prawidłowemu rozwojowi systemu korzeniowego. Korzenie roślin potrafią przenikać przez ścianki doniczek, co ułatwia ich aklimatyzację podczas przesadzania do większych pojemników lub bezpośrednio do gruntu.

Doniczki torfowe na rozsady

Dobre dla rozsad: Doniczki torfowe są również doskonałe dla rozsad, ponieważ wspierają rozwój młodych roślin, jednocześnie chroniąc je przed chorobami i szkodnikami. Używanie torfowych doniczek pozwala na uniknięcie uszkodzeń korzeni podczas przesadzania, co z kolei przyspiesza wzrost i poprawia zdrowie roślin.

W naszej kategorii "Doniczki torfowe" znajdziesz różne rozmiary i kształty, które pozwolą Ci dopasować idealne rozwiązanie do Twoich potrzeb uprawowych. Wybierz doniczki torfowe, aby zyskać ekologiczne i praktyczne narzędzie w hodowli roślin, takich jak pomidory i inne warzywa oraz kwiaty.

W sezonie wiosenno-letnim, kiedy prac ogrodowych jest szczególnie dużo, przydają się wszystkie przedmioty usprawniające wykonywanie czynności. Doniczki torfowe w których rośliny kiełkują, są zwykle malutkie i najczęściej jest ich sporo. Kiedy przychodzi czas przesadzania małej i delikatnej roślinki do większych donic, przydają się doniczki torfowe. Doniczki torfowe Garland są przeznaczone do kiełkowania roślin lub wykonywania sadzonek w domu, szklarni czy ogrodzie. Wykonane w całości z biodegradowalnego włókna, pozwalają na swobodne kiełkowanie i rozwój delikatnych korzeni, które mogą bez problemu przebijać się przez włókninę. W momencie przesadzania roślinę wraz z doniczką torfową umieszcza się w docelowym miejscu – w glebie albo w większej donicy, gdzie naturalne procesy powoli rozkładają osłonkę doniczki. Metoda kiełkowania w doniczkach biodegradowalnych pozwala zachować nienaruszony system korzeniowy młodych roślin oraz znacznie usprawnia prace ogrodowe. Doniczki BIO firmy Garland są oferowane w dwóch wielkościach – o boku 6 i 8 cm. Dostępne w kilku  zestawach – od 12 aż do 80 sztuk.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel