Mierniki pH

( ilość produktów: 38 )

Do prawidłowego rozwoju roślin w uprawach indoor, niezależnie od rodzaju stosowanego podłoża, konieczne jest zachowanie jego odpowiedniej kwasowości. Zbyt wysoka kwasowość podłoża, może doprowadzić do niedoborów pierwiastków koniecznych do prawidłowego rozwoju roślin, a nawet do ich obumarcia. Nawet jeżeli spróbujemy uzupełnić minerały przy pomocy nawozów mineralnych, to i tak przy zakwaszonej ziemi, roślina ich nie zaabsorbuje. 

Proste i zaawansowane mierniki dostępne od ręki 

Dlatego tak ważne jest kontrolowanie kwasowości wody i gleby, na co pozwala miernik pH przeznaczony do tego celu. Oferujemy go w wielu wersjach i cenach, dlatego każdy zamówi u nas odpowiedni dla siebie model. W asortymencie znajduje się m.in. prosty, zaprojektowany z myślą o jednorazowym użytku, ale odpowiednio precyzyjny paskowy tester twardości wody, jak i niejeden egzemplarz elektroniczny pozwalający na wielokrotny pomiar wartości pH.

Szeroki wybór mierników pH gleby i wody

Poszukując oszczędności lub chcąc wykonać tylko jedno bądź kilka badań, sugerujemy wybór modeli w formie pasków. Z kolei z perspektywy osób, które prowadzą stałe, regularne uprawy i muszą na bieżąco kontrolować panujące w nich warunki, znacznie bardziej przydatne są elektroniczne testery pH wody i gleby. To wysoce funkcjonalne i proste w obsłudze urządzenia, które gwarantują bardzo dobrą precyzję i powtarzalność pomiarów. Nasz growshop proponuje tańsze, mniej rozbudowane pod względem możliwości egzemplarze oraz najbardziej profesjonalne mierniki o dużej wartości.

Mieszanki ziemi o odpowiednim pH

Dobrze jest stosować gotowe mieszanki ziemi o pH odpowiednim do uprawianych przez nas roślin lub obojętne kwasowo podłoża. Najlepszą metodą na uniknięcie problemów związanych z kwasowością podłoża jest zakupienie miernika pH, dzięki któremu zbadamy dokładnie jego poziom pH, który np. będziemy mogli obniżyć biologicznym regulatorem pH Plagron lemon kick.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel