Mierniki pH

( ilość produktów: 42 )

Do prawidłowego rozwoju roślin w uprawach indoor, niezależnie od rodzaju stosowanego podłoża, konieczne jest zachowanie jego odpowiedniej kwasowości. Zbyt wysoka kwasowość podłoża, może doprowadzić do niedoborów pierwiastków koniecznych do prawidłowego rozwoju roślin, a nawet do ich obumarcia. Nawet jeżeli spróbujemy uzupełnić minerały przy pomocy nawozów mineralnych, to i tak przy zakwaszonej ziemi, roślina ich nie zaabsorbuje.

 

Mieszanki ziemi o odpowiednim pH

 

Dobrze jest stosować gotowe mieszanki ziemi o pH odpowiednim do uprawianych przez nas roślin, lub obojętne kwasowo podłoża. Najlepszą metodą na uniknięcie problemów związanych z kwasowością podłoża jest zakupienie miernika pH, dzięki któremu zbadamy dokładnie jego poziom pH, który np. będziemy mogli obniżyć biologicznym regulatorem pH Plagron lemon kick 5.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Zamknij
pixel