Etykiety do roślin - tabliczki ogrodowe

( ilość produktów: 11 )

Etykiety do opisu roślin

O ile w przypadku uprawy jednej czy dwóch roślin ich rozpoznanie jest czymś oczywistym, o tyle przy większej liczbie gatunków sprawa staje się problematyczna. Dotyczy to w szczególności początkowego okresu rozwoju, na którym identyfikacja jest utrudniona z uwagi na podobny wygląd dopiero co wykiełkowanych okazów. Jak sobie poradzić w podobnej sytuacji? W tym celu stosuje się etykiety do roślin, które sprzedajemy w różnych wersjach opakowaniowych w naszym sklepie internetowym. To skuteczny, bezpieczny i intuicyjny sposób na identyfikację uprawianych gatunków.

Do czego służą tabliczki do roślin?

Etykiety do oznaczania roślin oraz tabliczki ogrodowe są bardzo pomocne dla ogrodników i miłośników roślin, którzy chcą wiedzieć, jakie gatunki roślin uprawiają i gdzie się znajdują. Etykiety do opisu roślin to małe kawałki plastiku, metalu lub drewna, zwykle zanurzone w ziemi lub przytwierdzone do rośliny. Zawierają one informacje o gatunku rośliny, jej nazwie łacińskiej, rodzaju, odmianie oraz czasie kwitnienia. Mogą również zawierać informacje o wymaganiach dotyczących gleby, wilgotności, nasłonecznienia i temperatury, co jest szczególnie przydatne dla ogrodników, którzy starają się stworzyć idealne warunki dla swoich roślin.

Precyzyjne i intuicyjne oznaczanie roślin dzięki etykietom

Rozpoznanie odmian jest bardzo istotne z punktu widzenia pielęgnacji. Wynika to z faktu, że mają one różnorodne potrzeby i wymagania, do których trzeba dostosować m.in. właściwości gleby, temperaturę, rodzaj i natężenie oświetlenia czy intensywność oraz częstotliwość podlewania. Aby ustrzec się pomyłki i mieć pewność, że w danej doniczce znajduje się określony gatunek, warto sięgnąć po dostępne w naszej ofercie etykiety.

 

Oznaczniki to bardzo proste, plastikowe elementy, na których można flamastrem nanieść nazwę rośliny, a następnie wbić w podłoże. Ponieważ u dołu są lekko zaostrzone, umieszczenie ich w glebie jest bardzo łatwe i niewymagające żadnego wysiłku. Znajdujące się na etykiecie napisy można zmazać poprzez przetarcie szmatką, aby zastosować ją po raz kolejny do innego gatunku. Produkty sprzedajemy w opakowania różniących się pod względem liczby egzemplarzy.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel