Autopot - automatyczny system nawadniania

( ilość produktów: 228 )

Autopot - zestawy systemu automatycznego nawadniania grawitacyjnego

Autopot to rewolucyjny system automatycznego i precyzyjnego nawadniania roślin. Nadaje się pod uprawy roślin domowych, szklarniowych oraz ogrodowych. Nie wymaga wiedzy i doświadczenia hodowlanego – przeciwnie, znacznie wspomaga rozwój roślin rozwój roślin dzięki systematycznemu ich auto-nawadnianiu. Ryzyko przesuszenia hodowli znacznie się zmniejsza. Autopot pozwala oszczędzić czas przy wielodoniczkowej hodowli, wspomaga mniej systematycznych hodowców oraz zapewnia stały dopływ wody dzięki opatentowanej spłuczce AQUAvalve przez okres od kilku dni nawet do 2 tygodni (zależnie od zestawu), dzięki czemu bez obaw można wyjechać, zapominając o uprawach. W sprzedaży oferujemy wszystkie elementy potrzebne do stworzenia odpowiedniego zestawu Autopot dla własnej uprawy. Uniwersalność podzespołów pozwala łączyć i rozszerzać poszczególne komponenty w różnych kombinacjach. Dostępne są również gotowe zestawy w różnych kombinacjach – dobiera się ilość i pojemność doniczek oraz wielkość zbiornika głównego. Dobór odpowiedniego zestawu zacznij od wyboru odpowiedniej serii - easy2grow (podwójne moduły zajmujące mniej miejsca), 1pot - klasyczne pojedyncze moduły, FlexiPot - bazujące na doniczkach materiałowych lub XXL - przeznaczone dla dużych roślin.
W roku 2020 firma wprowadziła nowy, bardziej wydajny standard bazujący na średnicy węża 9mm, a w 2022 nowe moduły XXL - 35L i 50L. Polecamy do zastosowania z podłożem kokosowym lub ziemią oraz nawozami Biotabs.

Kupuj od oficjalnego dystrybutora w Polsce! Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego i hurtowni GROWTENT Warszawa ul. Grochowska 23/31 wjazd od ul. Dęblińskiej.

Jak działa system Autopot?

Cała zasada działania systemu AutoPot oparta jest na specjalnie zaprojektowanej spłuczce AquaValve. Ten mały, niepozorny element jest wyłącznie odpowiedzialny za całą technologię samonawadniania, stojący za dowolnym rozszerzalnym modułem i systemem AutoPot. Jej funkcja działania jest bardzo prosta i jak wszyscy wiemy z doświadczenia, czasem najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze. Zawór AquaValve firmy AutoPot działa jak miniaturowy zawór pływakowy, wpuszczając tylko tyle wody i pożywki, aby rośliny mogły ugasić pragnienie, całkowicie bez użycia elektryczności! Inteligentny zawór automatycznie otwiera się i napełnia dno podstawki do płytkiej głębokości 20 mm, a następnie wyłącza przepływ ze zbiornika głównego. Roztwór odżywczy w podstawce Autopot następnie podlewa doniczkę od dołu, podczas gdy podłoże w doniczce wchłania roztwór w górę. Spłuczka pozostaje całkowicie zamknięta, dopóki cała pożywka na dnie Autopot nie zostanie zużyta. Gdy dno tacy jest suche, inteligentny zawór otwiera się i ponownie umożliwia napełnienie tacy 20 mm roztworem odżywczym ze zbiornika głównego. Inteligentny zawór działa w razie potrzeby, zwiększając częstotliwość podlewania, gdy rośliny stają się większe i bardziej spragnione. Dodatkowo specjalna mata miedziana na dnie doniczki działa jak tarcza zapobiegając wyrastaniu korzeni, zapewniając prawidłowe działanie spłuczki.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel