Tłumiki akustyczne do wentylacji

( ilość produktów: 23 )

Odpowiednia cyrkulacja powietrza to niezbędny element uprawy roślin w warunkach zamkniętych. Niestety instalacje wentylacyjne nie zawsze wykazują się odpowiednią dyskrecją. Może to być bardzo męczące, zwłaszcza jeśli namiot uprawowy znajduje się w przestrzeni, w której często przebywają mieszkańcy. Ponieważ wentylatory muszą pracować w sposób nieprzerwany, warto zainwestować w wysokiej jakości tłumiki akustyczne.

Profesjonalne tłumiki akustyczne

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór tłumików, które przystosowane są do przewodów o przekroju okrągłym. Zależnie od szerokości kanałów powietrznych, oferujemy tłumiki zróżnicowane pod względem średnicy przekroju oraz długości. Zasada działania polega tu na zmniejszaniu prędkości oraz ciśnienia przepływającego powietrza, co skutkuje spadkiem głośności dźwięku. A wszystko to za sprawą wysoko absorbującej warstwy materiału wypełniającej wnętrze tłumików (celem przedłużenia jej żywotności, materiał zabezpieczony jest dodatkową powłoką ochronną). Rekomendujemy, aby tłumiki montowane były przed nawiewnikami powietrza oraz w przestrzeniach między wentylatorem a kanałami wywiewnymi/nawiewnymi.

Nasze tłumiki spełniają swą funkcję niezależnie od natężenia hałasu. Mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz growboxów, co nie wpływa na wydajność ich pracy. Zastosowanie warstwy izolacyjnej sprawia, że mimo różnic temperatur w elementach tych nie dochodzi do skraplania wody a dodatkowa powłoka ognioodporna pozwala na pracę również w bardzo wysokich temperaturach.

 

Jak dobrać odpowiedni tłumik akustyczny?

Zastanawiasz się, jak dobrać odpowiedni tłumik akustyczny? Poszukując właściwego modelu do swoich potrzeb, zwróć uwagę m.in. na jego rozmiar, aby był dopasowany do przestrzeni, w której będzie wykorzystywany. Sprawdź też, do jakich kanałów nadaje się dany produkt i w jaki sposób możliwe jest jego podłączenie. Inny ważny parametr, który należy uwzględnić przy zakupie, to rozmiar przyłącza, z jakim on współpracuje. Kluczowym kryterium z punktu widzenia skuteczności tłumienia dźwięków jest natomiast wartość wyrażona w decybelach na 1 metr przewodu.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel