Balasty - zasilacze do lamp HPS

( ilość produktów: 12 )

Układ zapłonowy, czyli popularny zasilacz jest niezbędnym elementem układu oświetlenia wykorzysującego lampy HPS. W asortymencie growshopu Growtent, znajdziecie Państwo bogaty wybór zasilaczy o mocy od 70 do 1000 W. Sprzedajemy zarówno zasilacze elektroniczne, jak i zasilacze magnetyczne.

 

Oświetlenie growboxów

 

Zasilacze z naszej oferty sprawdzą się jako element systemu oświetlenia growboxów z lampami HPS oraz wykorzystującym żarówki MH. W naszym growshopie możecie Państwo nabyć poszczególne elementy systemów oświetlenia growboxów oddzielnie lub skorzystać z oferty zestawów oświetleniowych, zawierające doskonale dopasowane do siebie lampę, dedykowany jej zasilacz i odbłyśnik lampy. Zapraszamy serdecznie do zakupów online oraz odwiedzenia naszego growshopu w Warszawie.

Zasilacz elektroniczny czy magnetyczne – co wybrać?

Zgromadzone w naszym asortymencie cyfrowe balasty do lamp HPS zapewniają rozszerzoną funkcjonalność, która polega m.in. na możliwości regulacji strumienia światła bez konieczności zmiany żarówki. Przekłada się to na wyższą wydajność i oszczędność działania tego rodzaju zasilaczy. Również pod względem bezpieczeństwa mają one przewagę nad balastami magnetycznymi, które nagrzewają się do wysokich temperatur, co nie występuje w przypadku modeli elektronicznych. Jednak jeżeli poszukują Państwa egzemplarza do zastosowania w chłodnym wnętrzu, gdzie liczy się każdy 1 stopień temperatury, nagrzewające się balasty magnetyczne w takim przypadku wydają się lepszym rozwiązaniem, bo pozwalają ją podwyższyć.

Różnice pomiędzy zasilaczami magnetycznymi a cyfrowymi

Kolejna ważna kwestia to dostępność funkcji Super Lumen, w którą wyposażony jest prawie każdy zasilacz HPS. Jej uruchomienie umożliwia podwyższenie mocy źródła światła nawet o 10%, co można z powodzeniem wykorzystać z myślą o osiągnięciu lepszych rezultatów uprawy i większych plonów. Ponadto balasty cyfrowe są trwalsze, cichsze i stabilniejsze w działaniu, dlatego pod względem jakości przewyższają egzemplarze magnetyczne. Ich cena jest jednak wyższa, dlatego polecamy je do większych upraw i przy odpowiednim budżecie. W przypadku niewielkich hodowli, przy ograniczonych środkach finansowych i osobom początkującym, które dopiero zaczynają przygodę z hodowlą w pomieszczeniach zamkniętych, w zupełności wystarczające wydają się tańsze balasty magnetyczne oferowane przez nasz growshop.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel