Timerboxy

( ilość produktów: 13 )

W nowoczesnej uprawie roślin utrzymywanie stałej temperatury i odpowiedniego poziomu naświetlenia ma olbrzymie znaczenie. Wpływa na czas wzrostu i obfitość plonów. Jest to ważne w odniesieniu do dużych plantacji, ale równie przydatne w przydomowej szklarni, w której rosną warzywa i owoce. Rozwiązanie w postaci programatorów czasowych zwiększa bezpieczeństwo hodowli i pozwala cieszyć się obfitymi plonami.

Funkcje programatorów czasowych

Nowoczesne programatory czasowe potrafią obsługiwać kilka lamp jednocześnie. Wyłączniki pozwalają automatycznie sterować pracą kilku obwodów elektrycznych. Można je ustawiać w dowolnym przedziale czasowym – zarówno w trybie ciągłym, jak i krótszych okresach. Dzięki temu użytkownik nie przegapi pory, kiedy należy włączyć oświetlenie. Niektóre modele programatorów są wyposażone w funkcję ogrzewania, która uaktywnia się po wyłączeniu światła. W ten sposób nie dochodzi do nagłych spadków temperatury w pomieszczeniu. Funkcję lampy przejmuje wtedy dodatkowy grzejnik.

Zastosowanie programatorów

Programatory są szeroko stosowane do automatyzacji obsługi urządzeń elektrycznych, w szczególności jako rozdzielnice  do lamp sodowych HPS. Lampy HPS mają duża moc i potrzebują stabilnego urządzenia do sterowania automatycznym załączaniem. Ponadto służą do sterowania zbiornikami ogrzewającymi wodę, doskonale sprawdzają się do kontrolowania temperatury w akwarium, umożliwiają ustawienie czasu włączenia lamp ogrodowych itp. Znajdują szerokie zastosowanie przy uprawach roślin w przydomowych szklarniach i namiotach uprawowych.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel