Propagatory - szklarenki do sadzonek

( ilość produktów: 36 )

Czym jest propagator do roślin? Do czego służą mini szklarenki, kiełkownice do sadzonek?

Jednym z niezbędnych akcesoriów stosowanych na etapie życia sadzonek jest propagator. Wykorzystuje się go do zasadzenia roślin w początkowym stadium rozwoju do momentu ukorzenienia, a także w celach reprodukcyjnych i na rozsady. Jest polecany w szczególności do hydroponiki, jednak można stosować go także w ramach hodowli wegetatywnych. Gwarantuje dobrą kontrolę nad roślinami, a jego rozmiary są niewielkie. Stabilność i łatwość przenoszenia konstrukcji dowodzą natomiast jej praktyczności. Dzięki niej pojawia się możliwość bezpiecznego i skutecznego przesadzenia rośliny do uprawy hydroponicznej.

Szklarenki do roślin - ułatwianie procesu kiełkowania i ukorzeniania 

Dostępne w tej kategorii naszego growshopu propagatory do sadzonek poleca się również dlatego, że znacząco ułatwiają i przyspieszają proces ukorzeniania. W ich wnętrz rośliny mają doskonałe warunki do rozwoju, co wynika m.in. z bardzo dobrej cyrkulacji powietrza i możliwości zamocowania pompy. Ich zaletą jest także automatyczna dystrybucja wody i nawozów. W oferowanych konstrukcjach mogą być używane najróżniejsze podłoża zarówno naturalne, jak i syntetyczne.

Przy wyborze jednego z dostępnych w ofercie urządzenia weź pod uwagę m.in. jego wielkość. Zastanów się, do jak dużych upraw potrzebny Ci propagator i pod tym kątem poszukaj odpowiedniego egzemplarza. W asortymencie zgromadziliśmy wersje przeznaczone zarówno dla kilkunastu, jak i kilkuset sadzonek, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając produkt, sprawdź liczbę dostępnych rozpylaczy i pojemność zbiornika na wodę, który należy dopasować do potrzeb uprawnych.

Propagatory elektryczne - kontrola temperatury podczas fazy kiełkowania i wzrostu 

W naszej ofercie znajdziesz propagatory elektryczne, które są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zapewnić swoim roślinom stałą i kontrolowaną temperaturę podczas fazy kiełkowania i wzrostu. Dzięki wbudowanym elementom grzewczym, te propagatory utrzymują stabilne warunki, co przyspiesza rozwój i zwiększa szanse na udaną hodowlę.

Propagatory do hydroponiki -  hydro/aero

Jeśli jesteś zainteresowany hydroponiką, w naszej ofercie znajdziesz także propagatory specjalnie przeznaczone do tego typu upraw. Dzięki nim, możesz łatwo i efektywnie rozpocząć hodowlę roślin w systemach hydroponicznych, zapewniając im idealne warunki do kiełkowania i wczesnego wzrostu.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel