Hydroponika

( ilość produktów: 192 )

Czym jest hydroponika i dlaczego warto zastosować tą metodę uprawy?

Hydroponika to metoda uprawy roślin bez gleby. Odżywianie roślin zachodzi poprzez pozyskiwane pożywki przez korzenie.
Hydroponika pozwala regulować warunki uprawy roślin i tworzyć odżywkę dla systemu korzeniowego.
Stworzenie optymalnych warunków do wzrostu i rozwoju roślin zapewnia bardzo wysokie plony, lepszą jakość i krótsze okresy.
Uprawa roślin w ten sposób jest mniej pracochłonna niż w uprawie gleby, a woda i składniki odżywcze są zużywane bardziej ekonomicznie. Podawanie pożywki jest często zautomatyzowane, natomiast w warunkach hydroponiki walka z chwastami praktycznie zanika.

Profesjonalne systemy nawadniające, pompy, różnego rodzaju granulaty i specjalistyczne akcesoria techniczne to sprzęt niezbędny dla stworzenia odpowiednich warunków dla efektywnej uprawy roślin w warunkach domowych, w pomieszczeniach zamkniętych. Hydroponika, podobnie jak sztuczne oświetlenie, stanowi podstawę wszystkich upraw realizowanych w izolowanych pomieszczeniach, w specjalnie przystosowanych do tego celu namiotach lub szklanych gablotach. Na liście produktów, jakie znajdziecie w naszym sklepie są m.in. kompletne systemy hydroponiczne, wysokiej jakości pompy do wody, granulaty stanowiące bazę do uprawy roślin, a także różnego rodzaju wężyki, łączniki i inne specjalistyczne akcesoria do profesjonalnych systemów nawadniających. Co warte podkreślenia, hydroponika daje możliwość uprawy roślin na różnych typach podłoży, może być to klasyczna ziemia uniwersalna, wełna mineralna, wspomniany wcześniej specjalny granulat czy kokos. Należy również wspomnieć, że hydroponika to możliwość precyzyjnego dawkowania substancji odżywczych, a przez to zapewnienie roślinom optymalnych warunków do ich wzrostu.

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel