Najnowsze wpisy

Uprawa hydroponiczna, czy jest lepsza niż standardowe sposoby uprawy?
Uprawa hydroponiczna, czy jest lepsza niż standardowe sposoby uprawy? Pewnie zastanawiacie się co to w ogóle jest hydroponika i czy warto przerzucić się z tradycyjnej uprawy, czy lepiej pozostać przy sprawdzonych sposobach uprawy. Ten artykuł ma na celu przybliżyć trochę temat hydroponiki, jakie są wady i zalety upraw hydroponicznych, oraz jak zacząć swoja przygodę z hydroponiką.
Czytaj dalej
Najlepsze doniczki do wzrostu korzeni
Najlepsze doniczki do wzrostu korzeni

W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom doniczek używanych podczas uprawy roślin,  dobra doniczka powinna być specjalnie zaprojektowana tak aby umożliwić roślinie swobodny rozwój, zarówno masy korzeniowej oraz masy zielonej.


Czytaj dalej
Lampy LED California Lightworks już dostępne!
Lampy LED California Lightworks już dostępne! Wysokiej jakości panele LED Solar System producenta California Lightworks dostępne w sklepie stacjonarnym.
Czytaj dalej
Czy warto stosować szyny do przesuwania oświetlenia podczas uprawy roślin?
Czy warto stosować szyny do przesuwania oświetlenia podczas uprawy roślin?Szyny przesuwne są stosowane przede wszystkim w przypadku oświetlenia HPS lub MH. Oczywiście szyny można używać również w przypadku paneli LED oraz żarówek CFL. Popularność szyn przesuwnych wśród użytkowników HPS wynika z wysokiej temperatury pracy samej żarówki HPS.
Czytaj dalej
Podlewanie roślin wodą butelkową
Podlewanie roślin wodą butelkową
Podczas naszej wieloletniej pracy z klientami często spotykaliśmy się z pytaniem czy można podlewać rośliny wodą mineralną / butelkowaną ? 
Pierwszy aspekt który przychodzi nam na myśl jest oczywiście związany z finansami, woda ze sklepu będzie znacznie bardziej kosztownym rozwiązaniem. Jeśli jednak na pierwszym miejscu stawiamy dobro naszych roślin stajemy przed dylematem “czy warto” ?
 

Czytaj dalej
Rola potasu w uprawie roślin
Rola potasu w uprawie roślinPotas jest niezbędnym składnikiem wszystkich procesów związanych z transportem wody i przetwarzaniem węglowodanów. Wpływa także na siłę i jakość rośliny. Jest łatwo i szybko przyswajany przez roślinę przez co efekty w systemie hydroponicznym widoczne są już po kilku godzinach.
Czytaj dalej
Rola fosforu w uprawie roślin
Rola fosforu w uprawie roślinFosfor odgrywa bardzo istotną rolę w przypadku wszystkich żywych organizmów i jest ważnym składnikiem odżywczym  zarówno dla roślin jak i zwierząt. Uczestniczy w procesie spalania zachodzącym w komórkach oraz w pełnym przepływie energii w roślinie.
Czytaj dalej
Rola azotu w uprawie roślin
Rola azotu w uprawie roślin

Azot pełni bardzo ważną rolę w procesie wzrostu i rozwoju rośliny. Stanowi niezwykle istotny składnik białek, chlorofilu, witamin, hormonów oraz uczestniczy w procesie budowy DNA. jest także składnikiem enzymów i bierze udział we wszystkich reakcjach z nimi związanych.


Czytaj dalej
Wermikulit - właściwości i zastosowanie
Wermikulit - właściwości i zastosowanieWermikulit to przetworzony mineralny materiał często wykorzystywany jako dodatek do podłoża w kontekście uprawy roślin. Wermikulit jest powszechnie używan ze względu na jego właściwości:...
Czytaj dalej
Zastosowanie perlitu w uprawie roślin
Zastosowanie perlitu w uprawie roślinPerlit jest pozyskiwany jako minerał wulkaniczny przypominający swoją strukturą Obsydian. Perlit posiada bardzo nierówną strukturę składającą się z wielu szczelin i pustych przestrzeni wewnątrz. Dzięki takiej budowie perlit dobrze nadaje się do spulchniania ziemi oraz wpływa pozytywnie na utrzymywanie wilgoci wewnątrz doniczki.
Czytaj dalej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Akceptuje
pixel