Hodowla medycznej marihuany

2023-08-22
Hodowla medycznej marihuany

Od dnia w którym Prezydent Andrzej Duda zatwierdził zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii z 24 marca 2022 roku. Dzięki tej nowej regulacji możliwa jest uprawa konopi nie będących włóknistymi, aby zdobyć surowiec na leki recepturowe. Otwiera to drzwi do założenia w pełni legalnej uprawy medycznej marihuany w Polsce. 

W ramach tej nowelizacji dokonano następujących kluczowych zmian:

  • Zaktualizowano definicje dla konopi włóknistych, ziela konopi niebędących odmianą włóknistą oraz żywicy konopi.
  • Wprowadzono definicję dotyczącą technologii RFID.
  • Od teraz można prowadzić uprawy konopi innych niż włókniste i zbiór ziela lub żywicy konopi innych niż włókniste w celu wytwarzania "surowca farmaceutycznego".

Szacuje się że w ciągu najbliższych lat sektor konopny będzie dynamicznie się rozwijał, wpływając znacząco na przemysł spożywczy, tytoniowy, medyczny oraz kosmetyczny. Aktualnie obserwujemy, jak wiele krajów kieruje się ku legalizacji i uregulowaniu handlu marihuaną. Branża ta ma szansę stać się jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi rynku

Projekt i instalacja hali do uprawy marihuany

Jako firma zajmująca się już od ponad 10 lat projektowaniem, doborem sprzętu oraz instalacją systemów uprawowych jestesmy partnerem godnym zaufania. Jesteśmy w  stanie podzielić się naszym know-how, dopasować odpowiednie wyposażenie oraz przyjechać i zainstalować cały system. Postaw na nasze doświadczenie i uniknąć kosztownych błędów i stresu.

Sprzęt do uprawy medycznej marihuany 

W naszej historii mieliśmy do czynienia z wieloma scenariuszami oraz wymaganiami ze strony klientów. Zebrane doświadczenie pozwala nam na dopasowanie się do każdych wymogów. Instalujemy i dopasowywujemy:

  • Oświetlenie HPS, LED, 
  • Systemy kontroli klimatu w halach uprawowych, 
  • Systemy nawadniania, 
  • Systemy hydroponiczne, 
  • Systemy dawkowania nawozu 
  • i tym podobne.

Jak dostać pozwolenie na hodowlę medycznej marihuany w Polsce

Uprawianie konopi, innych niż włókniste, jest dozwolone jedynie w konkretnie ustalonych okolicznościach. Mogą to robić jedynie instytuty badawcze pod ścisłym nadzorem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które dysponują odpowiednimi zasobami. Wymagana jest także zgoda od Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Przed jej udzieleniem inspektor konsultuje się z odpowiednim komendantem wojewódzkim policji. Uprawa będzie musiała być odpowiednio udokumentowana, nadzorowana oraz zabezpieczona przed kradzieżą lub zniszczeniem. Ponadto instytut będzie zobowiązany do wyposażenia się w system RFID, technologię służącą do monitorowania na odległość poprzez fale radiowe. Umożliwi to śledzenie i kontrolę nad roślinami, co pomoże w ochronie przed ich nielegalną defraudacją.

 

Powstaje zatem pytanie jak stać się instytutem badawczym?

Osiągnięcie tego statusu niestety nie jest łatwe. Aby uzyskać takie uprawnienia, instytut badawczy musi zostać uwzględniony w specjalnym rozporządzeniu. Do tego instytut musi spełnić kilka formalnych wymogów, w tym posiadać kompetentny zespół pracowników oraz odpowiednie wyposażenie i infrastrukturę technologiczną.

 

Jakie jeszcze wymagania aby legalnie uprawiać marihuanę?

Oprócz wyżej wymienionych warunków, każdy starający się o zezwolenie na prowadzenie takiej uprawy będzie musiał także dołączyć oświadczenie o tym, że nie był karany za wykroczenia, o których mowa w art. 65 (nielegalna uprawa maku niskomorfinowego lub konopi włóknistych)

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel