Kontrolery

( ilość produktów: 54 )

Automatyzacja procesu hodowli roślin ma wiele zalet. Wpływa na utrzymywanie się stałych i optymalnych warunków uprawy. Sprawia, że plony są bardziej przewidywalne i pewne. Niezawodne urządzenia do sterowania wentylacją, ciśnieniem czy temperaturą zapewniają doskonałą kontrolę nad procesem produkcji roślinnej.

Właściwości kontrolerów i urządzeń sterujących

Cyfrowe kontrolery sterujące są wyposażone w czujniki badające temperaturę otoczenia. Dzięki temu mogą na bieżąco monitorować i reagować na zmiany w najbliższym obszarze. Dzięki współpracy z urządzeniami nagrzewającymi lub chłodzącymi umożliwiają zapewnienie odpowiednich warunków środowiskowych do uprawy poszczególnych gatunków roślin. Kontrolery są wyposażone w kilka gniazd sieciowych, do których można podłączać urządzenia sterujące i oświetlenie. Niektóre kontrolery posiadają komponenty regulujące podciśnienie i wloty powietrzne. Potrafią wykorzystywać ustawienia wyjścia i wejścia do zmian prędkości minimalnej wentylatorów. Dzięki temu obieg powietrza i praca wentylatorów może przebiegać w sposób automatyczny. Używanie elementów sterujących pozwala zaoszczędzić energię elektryczną i zmniejszyć koszty uprawy.

Przeznaczenie cyfrowych systemów kontroli

Kontrolery i sterowniki można stosować w hodowli wielu roślin wymagających specyficznych warunków. Doskonale sprawdzają się w pieczarkarniach i w uprawach w growboxach.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel