Zestawy nawadniające - nawadnianie kropelkowe doniczek

( ilość produktów: 37 )

Zautomatyzowanie procesu nawadniania roślin to sprawdzony sposób na przyspieszenie ich wzrostu, a co za tym idzie, na większe plony. Jeśli szukasz wydajnego systemu do nawadniania roślin uprawianych pod dachem, w szklarni, w domu, w garażu czy w piwnicy swojego domu, wybierz jeden z gotowych do montażu zestawów nawadniających, z oferty naszego sklepu. Oferujemy profesjonalne zestawy nawadniające metodą kropelkową do obsługi od 4 do 12 doniczek, a także rozbudowane zestawy nawadniające do upraw hydroponicznych nawet na kilkadziesiąt doniczek. Oczywiście możesz również zaopatrzyć się w klasyczny dozownik wody do doniczek, który wystarczy wbić w glebę i co jakiś czas uzupełniać w nim wodę. Dla bardziej wymagających klientów przygotowaliśmy dodatkowe akcesoria typu pompy wodne, czy elastyczne zbiorniki na wodę, przy pomocy których można stworzyć indywidualny system do nawadniania roślin.

Czym jest nawadnianie kropelkowe?

Na czym polega ta metoda nawadniania roślin w doniczkach? Jej funkcją jest automatyzacja procesu regularnego dostarczania uprawianym gatunkom wody w małych ilościach – bezpośrednio pod krzewy czy kwiaty. Transport cieczy odbywa się za pomocą systemu składającego się z takich elementów jak:

  • przewody w formie węży,
  • rozdzielacze,
  • akcesoria mocujące, np. taśmy czy szpilki,
  • adaptery,
  • kroplowniki, które odpowiadają za rozprowadzanie wody.

 

Zastosowanie zestawu umożliwiającego nawadnianie kropelkowe doniczek obejmuje różnorodne uprawy bez względu na wielkość i lokalizację. System tego rodzaju dobrze nadaje się zarówno do małych, przydomowych zasiewów na otwartej przestrzeni, jak i znacznie większych, które znajdują się w miejscach osłoniętych, np. w szklarniach. Proponowane w naszym sklepie komplety przeznaczone są do wielu gatunków roślin niezależnie od rodzaju i rozmiarów.

 

Zalety nawadniania kropelkowego

Wśród najważniejszych plusów tego rozwiązania można wymienić m.in. uniwersalne zastosowanie. Kropelkowy system nawadniający jest polecany zarówno do pojedynczych roślin dojrzewających w doniczce na balkonie, jak i znacznie większych upraw ogrodowych. Wysoka efektywność zestawów w dostarczaniu roślinom potrzebnej wody przekłada się na wydajną i zarazem tanią eksploatację. Automatyczne nawadnianie doniczek jest ponadto bardzo praktyczne, bo pozwala oszczędzić czas i energię na wykonywaniu tej czynności ręcznie. Metoda kropelkowa to optymalne narzędzie wspomagające podlewanie w każdych warunkach atmosferycznych, które sprzyja uzyskaniu lepszych i większych plonów.

 

Gotowe zestawy do nawadniania kropelkowego

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór systemów nawadniających, które różnią się m.in. pod względem wymiarów – to kluczowy aspekt warty uwzględnienia przy poszukiwaniu odpowiedniego produktu. Proponujemy także rozmaite akcesoria i dodatki w formie mat czy kroplowników. Jeżeli chcesz nabyć w korzystnej cenie dobry zestaw do nawadniania kropelkowego doniczek, zamów go w naszym sklepie!Dowiedz się więcej
Podlewanie roślin wodą butelkową
Podczas naszej wieloletniej pracy z klientami często spotykaliśmy się z pytaniem czy można podlewać rośliny wodą mineralną / butelkowaną ? 
Pierwszy aspekt który przychodzi nam na myśl jest oczywiście związany z finansami, woda ze sklepu będzie znacznie bardziej kosztownym rozwiązaniem. Jeśli jednak na pierwszym miejscu stawiamy dobro naszych roślin stajemy przed dylematem “czy warto” ?
 
Czytaj więcej
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel