Podlewanie roślin wodą butelkową

2019-01-12
Podlewanie roślin wodą butelkowąPodczas naszej wieloletniej pracy z klientami często spotykaliśmy się z pytaniem czy można podlewać rośliny wodą mineralną / butelkowaną?
Pierwszy aspekt który przychodzi nam na myśl jest oczywiście związany z finansami, woda ze sklepu będzie znacznie bardziej kosztownym rozwiązaniem. Jeśli jednak na pierwszym miejscu stawiamy dobro naszych roślin stajemy przed dylematem “czy warto”?

W pierwszej kolejności  należy zapoznać się z składem naszej lokalnej wody w kranie. Może okazać się że woda w twoim kranie nie różni się niczym od wody butelkowanej. Szczegółowy skład powinien być bez większego problemu do zdobycia na oficjalnej stronie wodociągów miasta w którym mieszkamy. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na stężenie wapnia, w zależności od tego w jaki sposób woda jest oczyszczana mogą występować niedobory tego pierwiastka. W przypadku gdy nasz bazowy nawóz nie zawiera wapnia warto zaopatrzyć się w dodatkowy środek np. cal-mag .

Wybieraj wodę butelkowaną która zawiera co najmniej 15 ppm wapnia oraz ph na poziomie +-6 ph.

Podczas wyboru wody należy wystrzegać się wód mineralnych które de facto są zwykłą wodą z kranu, przykładem takiej wody jest np woda Aquafina. Wody tego typu nie zawsze mają ten sam skład, wynika to z tego że różne partie są pozyskiwane z różnych źródeł, przez co kupując tego typu wodę należy za każdym razem sprawdzić skład.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel