Doniczki AirPot

( ilość produktów: 12 )

Dlaczego warto zastosować doniczki napowietrzające Air-Pot?

Unikalna konstrukcja donicy zapobiega blokowaniu się korzeni. Doniczki umożliwiają korzeniom roślin kontakt z powietrzem i światłem. Odcina ona korzenie pierwotne i pod nimi wyrastają mocniejsze i trwalsze korzenie.Kiedy korzenie są mocniejsze, zdrowsze i większe, plon jest mocniejszy, zdrowszy i większy.
Bardzo łatwo jest przenieść roślinę, która rosła i rozwijała się w małej doniczce, do większej doniczki. Jest to dość prosta operacja, która nie zagraża roślinie i nie wymaga użycia siły ani wysiłku.
Otwory wentylacyjne i światło w stożkach umożliwiają wnikanie tlenu i tworzenie przewiewnego i wysokiej jakości medium. Podłoże bogate w tlen to podłoże, które wykazuje aktywność bakteryjną niezbędną do rozwoju roślin. Doniczki dzięki otworom posiadają drenaż dzięki czemu nie ma obaw o zgniliznę spowodowaną koncentracją wody. W donicach powietrznych możesz uprawiać dowolny rodzaj roślin, w tym warzywa, owoce, kwiaty, krzewy, zioła, a nawet drzewa.
Istnieje wiele doniczek powietrznych, a ich kształt można dostosować do roślin, które chcemy uprawiać.

Produkty z kategorii Doniczki Air pot

Jak podlewać rośliny w doniczkach Airpot?

Powiększenie rozmiarów i bujności korzeni oznacza, że Twoja roślina będzie potrzebowała zwiększonego podlewania. To jednak dobra wiadomość,  twoja roślina będzie silniejsza, niż w przypadku posadzenia w standardowej doniczce. Aby zapobiec wypłynięciu wody z bocznych otworów Airpota, warto zastosować wolniejszą metodę nawadniania, np. kroplownik/dripper.

 

Czy podcinanie korzeni naprawdę działa w donicach Airpot?

Unikalna forma doniczek Air-pot sprawia, że przycinanie korzeni jest w zasadzie automatyczne. Kształt doniczek kieruje korzenie do bocznych otworów na ściankach, korzeń natomiast zaczyna wystawać poza obszar doniczki, a jego końcówki wysychają, powodując poziomy wzrost korzeni. W ten sposób nie musisz przycinać swoich roślin, Airpot zrobi to automatycznie.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel