Oświetlenie do uprawy roślin

( ilość produktów: 442 )

W katalogu naszego sklepu internetowego znajdziesz specjalistyczne lampy do hodowli roślin. Przedstawiamy rozbudowany asortyment produktów, w którym jest dostępne oświetlenie do upraw zewnętrznych, domowych i growboxa. Oferujemy sprzęt bazujący na wszystkich, popularnych technologiach, które są odpowiednie do zastosowania w pracy w trybie indoor oraz outdoor. W asortymencie masz do dyspozycji również kompletne zestawy urządzeń, które sprzedajemy w dobrej cenie i z gwarancją szybkiej dostawy pod wskazany adres.

Bez względu na to, czy potrzebujesz oświetlenia do hodowli roślin doniczkowych, czy profesjonalnej lampy do growboxa lub upraw zewnętrznych, tutaj znajdziesz wszystko, czego szukasz! Nasz growshop online oferuje wyłącznie starannie wyselekcjonowane produkty od najlepszych marek z branży, dlatego robiąc zakupy u nas, masz gwarancję najlepszej jakości.

Lampy do uprawy roślin - zastosowanie

Jeśli zależy Ci na obfitych plonach, musisz zadbać o optymalne oświetlenie swoich wszystkich sadzonek. W miesiącach jesiennych i zimowych dostęp do naturalnego światła jest znacznie ograniczony i może być wówczas konieczne doświetlanie hodowli. Profesjonalna lampa do uprawy roślin pozwoli je bezpiecznie przezimować. Możesz ją także wykorzystać do zwykłych kwiatów doniczkowych, zwłaszcza w silnie zacienionych pomieszczeniach oraz do growboxów. Do dyspozycji są następujące modele:

  • LED Grow,
  • CFL,
  • CMH,
  • HPS i MH.

Żarówki do uprawy indoor

Jednym z najbardziej efektywnych, a przy tym ekonomicznych sposobów oświetlania upraw jest stosowanie żarówek LED. Mogą być wykorzystywane przy uprawie roślin w każdym momencie cyklu wzrastania. Właściwa barwa diod powoduje, że rośliny w pełni wykorzystuje promienie światła. Żarówki LED mają uniwersalny gwint E27 i mogą być bardzo łatwo zamontowane w całym systemie naświetlającym.


Lampy do growboxa

Obecnie dużą popularnością cieszą się growboxy, czyli namioty przeznaczone do hodowli roślin. Z ich pomocą możesz zacząć uprawę różnych gatunków nawet we własnym domu, jednak wcześniej powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednie oświetlenie. Na potrzeby niewielkiego kontenera świetnie sprawdzą się świetlówki CFL, które są tanie i bardzo łatwe w montażu. Przy growboxie o większej powierzchni lepiej postawić na lampę w technologii LED, która jest wydajna i energooszczędna.


Oświetlenie do upraw roślin - charakterystyka

Decydując się na doświetlanie swoich sadzonek, potrzebna Ci będzie specjalistyczna lampa. Zwykłe żarówki tutaj się nie sprawdzą, emitowane przez nią spektrum barw jest bowiem nieodpowiednie. Oferowane przez nas oświetlenie do uprawy roślin emituje światło czerwone i niebieskie, które pełnią kluczową funkcję w procesie fotosyntezy, a bez niego nie może być mowy o wzroście rośliny. Wszystkie produkty zebrane w tym asortymencie są odpowiednie do doświetlania hodowli tradycyjnych i w growboxach.


Oświetlenie do upraw - parametry

Oferujemy Ci duży wybór lamp do upraw roślin, które różnią się od siebie poszczególnymi parametrami. Przykładowo żarówka CFL będzie miała znacznie niższy pobór mocy, niż model HPS, jednak wyższy niż LED Grow. Warto zwrócić na nie uwagę w trakcie zakupów i dostosować zamówienie do indywidualnych potrzeb Twojej hodowli. Do najważniejszych kryteriów przy wyborze oświetlenia należą m.in.:

  • pobór mocy,
  • energooszczędność,
  • spektrum barw,
  • żywotność żarówek,
  • sposób montażu,
  • jakość i natężenie światła.

Lampy do dużych upraw roślin

Poszukujesz oświetlenia do szklarni czy innego typu upraw zewnętrznych o dużej powierzchni? Optymalnym rozwiązaniem nadal są lampy HPS, zwłaszcza w przypadku hodowli roślin o dużym zapotrzebowaniu na światło. Modele sodowe emitują je w pełnym spektrum i mają imponującą żywotność. Nieco droższym, ale bardziej energooszczędnym i wydajnym rozwiązaniem są warianty LED Grow. Technologia ledowa powoli wypiera inne alternatywy, również ze względu na aspekty ekologiczne w tym niski pobór mocy.


Energooszczędne lampy do hodowli domowej

Z pomocą dostępnego u nas oświetlenia możesz też wspomóc uprawy roślin doniczkowych w swoim domu! W przypadku hodowli gatunków egzotycznych, które mają zwiększone zapotrzebowanie na światło, jest to najlepszy sposób na zachowanie kwiatów w dobrej kondycji. W warunkach domowych podobnie jak do growboxów świetnie sprawdzają się żarówki CFL. Warto rozważyć także lampy LED Grow, które są bardzo energooszczędne i mają imponującą żywotność. W ich przypadku wyższa cena zakupu zwróci się w niskich kosztach eksploatacji, związanych z poborem energii.


Kontrolery i sterowniki oświetlenia

Oświetlenie to nie tylko żarówki, to także funkcjonalny osprzęt. Dla zwiększenia wygody użytkowników potrzebne są również automatyczne systemy sterujące. Programator czasowy z przekaźnikiem absorbującym GSE 12x600W SD20-216EU umożliwia ciągłą pracę lub wyłączenie lamp za pomocą specjalnych ustawień o czterech trybach. Zamontowanie programatora czasowego wpływa także na bezpieczeństwo. Urządzenie absorbuje uderzenie prądu przy starcie lamp. Pozwala to na bezawaryjne uruchamianie wszystkich żarówek podłączonych do systemu.

W naszej ofercie znajdziesz również dodatkowe akcesoria, które pozwolą w maksymalnym stopniu wykorzystać potencjał lamp do roślin. Są to na przykład odbłyśniki, które zapewniają 95% refleksyjności, równomiernie rozprowadzają światło i zapobiegają przypalaniu roślin. Oferujemy również elektroniczne zasilacze do lamp czy uchwyty do ich zawieszania.Dowiedz się więcej
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel