Nawilżacze powietrza

( ilość produktów: 28 )

Jaki nawilżacz wybrać do domowej uprawy?

Nawilżacz, który będziemy musieli kupić, będzie zależał od wymiarów naszej szafy lub pokoju do uprawy . Mała przestrzeń to nie to samo, co duża przestrzeń, na której wyhodujemy wiele roślin.
W przypadku namiotu do uprawy o wymiarach 1,5 m² lub mniejszych wystarczy 9 litrowy nawilżacz Cornwall Electronics, aby osiągnąć pożądane wartości wilgotności bez konieczności poświęcania zbyt dużej uwagi na napełnianie zbiornika. Jeśli uprawiamy w boksach o powierzchni 2 m² lub większej, będziemy musieli zainstalować nawilżacze Mist Maker z 3 membranami lub większymi, aby zagwarantować odpowiednią wilgotność. W pomieszczeniach hodowlanych będziemy musieli użyć nawilżacza przemysłowego, takiego jak Cezio lub nawilżacza profesjonalnego, takiego jak HR-15. Urządzenia te są w stanie generować dużą ilość wilgoci i posiadają ujęcia wody do nieprzerwanego użytkowania. Dzięki temu nie będziemy musieli stale napełniać zbiornika na wodę.

Jaka wilgotność jest niezbędna w boksie lub uprawie w pomieszczeniu?

Podczas pierwszych 2 tygodni fazy wzrostu, procentowy zakres wilgotności względnej powinien wynosić 85%, ten zakres spadnie o około 5%, aż do czwartego tygodnia kwitnienia przy wilgotności względnej 55%

Jak utrzymać stabilną wilgotność w growboxach?

Aby utrzymać stały poziom wilgotności względnej w naszej uprawie możemy zastosować regulator wilgotności. Tego typu regulatory pozwalają nam wybrać żądaną wartość wilgotności i będą ją regulować automatycznie .
Wystarczy podłączyć nawilżacz do sterownika i wybrać poziom wilgotności, jaki chcemy osiągnąć. Kontroler automatycznie włączy nawilżacz namiotu do uprawy, gdy spadnie poniżej ustawionego poziomu i wyłączy go, gdy ustawiony poziom zostanie osiągnięty.
To urządzenie jest bardzo przydatne, ponieważ pozwoli nam uniknąć niebezpiecznego poziomu wilgotności przekraczającego 90% i mogą pojawić się problemy z grzybami i pleśnią.
Kontrolery mają również możliwość użycia z osuszaczem w przypadku, gdy chcemy zmniejszyć poziom wilgotności.

Jak najlepiej mierzyć wilgotność?

Najtańszym i najłatwiejszym sposobem pomiaru wilgotności jest termohigrometr . To urządzenie pozwala nam przez cały czas sprawdzać temperaturę i wilgotność uprawy w pomieszczeniach, a także zarejestrowane wartości maksymalne i minimalne.

Jakiej wody użyć do nawilżacza powietrza?

Nawilżacz może działać dobrze z wodą z kranu, ale jego żywotność zostanie znacznie skrócona. Wynika to z dużej ilości wapna i soli mineralnych, które zwykle niesie woda w naszych domach.
Aby uniknąć przedwczesnego uszkodzenia nawilżacza , najlepiej używać wody destylowanej lub uzdatnionej filtrem odwróconej osmozy np. marki Wassertech .

 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel