Zestawy na doniczkach materiałowych FlexiPot

( ilość produktów: 14 )

System AutoPot FlexiPot - system nawadniania Autopot na bazie doniczek materiałowych FlexiPot

System AutoPot FlexiPot łączy w sobie energooszczędny, nie wymagający konserwacji, modułowy system z doniczkami tkaninowymi o wysokiej wydajności. FlexiPots są doskonałą alternatywą dla doniczek plastikowych, ponieważ stymulują wzrost roślin poprzez trenowanie struktury korzeni.

Gdy końcówki korzeni sięgają porowatej strony FlexiPot, są one "przycinane powietrzem" - powstrzymywane przed dalszym rozszerzaniem się przez powietrze na zewnątrz. Następnie rozwijają się wtórne korzenie, tworząc włóknistą strukturę korzeni o znacznie lepszym wchłanianiu wilgoci i składników odżywczych. W ten sposób wyeliminowane jest również krążenie korzeni, co umożliwia produkcję większych roślin z mniejszych doniczek.

 

Porowaty, wolny od BPA, bezołowiowy materiał FlexiPot umożliwia również lepszą wymianę gazową w podłożu. Swobodnie oddychając, strefa korzeniowa może zobaczyć dramatycznie podwyższony poziom tlenu - doładowujący wzrost.

System FlexiPot XL zawiera wszystko, czego potrzebujesz do skonfigurowania automatycznego systemu nawadniania z doniczkami z tkaniny. Kompaktowy rozmiar i przenośność, które FlexiPot wnosi do XL, oznacza oszałamiające obniżenie kosztów wysyłki i znacznie łatwiejsze przechowywanie zarówno dla sklepów, jak i hodowców.

Podobnie jak w przypadku wszystkich naszych systemów, system FlexiPot można łatwo rozbudować, dzięki czemu wiele doniczek można połączyć z jednym zbiornikiem. Doniczki i tace można łatwo przenosić do woli, jeśli rośliny będą zbyt duże, można je z łatwością rozstawić dalej. Po skonfigurowaniu ze zbiornikiem wypełnionym wodą i składnikami odżywczymi ten niezwykle wszechstronny, zasilany grawitacyjnie system będzie działał automatycznie. Całkowicie zaspokoi wszystkie potrzeby Twoich roślin bez konieczności stosowania pomp, timerów lub intensywnej konserwacji.

Przy uprawie w systemach nawadniających AutoPot ważne jest, aby okrągły PotSock (mata korzeniowa) był przymocowany do podstawy każdego FlexiPot, aby zapewnić kontrolę korzeni.

Uwaga: Wilgotność w pomieszczeniu może wzrosnąć podczas uprawy z kilkoma doniczkami FlexiPos w pomieszczeniu ze względu na odsłoniętą, porowatą powierzchnię doniczek materiałowych.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel