Nawozy BAC

( ilość produktów: 80 )

Nawozy BAC są jednymi z najlepszych nawozów dostępnych na rynku. W szerokiej ofercie zawarte są produkty organiczne, mineralne, stymulatory wzrostu roślin oraz wiele więcej. W ciągu 15 lat działalności wyróżniającej firmę spośród wielu innych, nawozy BAC zdobyły solidną pozycję rynkową. Skrót BAC pochodzi od angielskiego Biological Activated Cocktail. Prostota stosowania, przystępna cena oraz gwarancja skutecznego działania to tylko kilka z wielu zalet używania nawozów BAC. Niektóre produkty są tak mocno skoncentrowane, że wystarczy użyć jednej kropli na 10 litrów wody!

Produkty z kategorii nawozy BAC

Organiczne nawozy BAC

Dużą zaletą stosowania organicznych nawozów BAC jest fakt, że poprawiają one strukturę gleby. Zastosowanie nawozów organicznych w połączeniu ze stymulatorami BAC zwiększa aktywność mikrobiologiczną w podłożu. Substancje organiczne są rozkładane i przetwarzane przez drobnoustroje glebowe na kwasy humusowe i aminokwasy. Proces ten wymaga tlenu, który jest pobierany z otoczenia. Rezultatem jest żyzna gleba z dużą różnorodnością biologiczną. Dobra struktura, z której roślina może uzyskać wystarczające ilości składników odżywczych i wilgoci, zapewnia piękne i zdrowe plony, odporne na choroby i szkodniki.

Mineralne nawozy BAC

Nawozy mineralne, lepiej znane jako nawozy sztuczne lub nieorganiczne, nie składają się całkowicie z surowców naturalnych. Nawozy powstają w procesie przemysłowym (chemicznym). Jednak wszystkie pierwiastki znajdujące się w nawozach sztucznych można spotkać również w przyrodzie. Główną zaletą nawozów sztucznych jest to, że firma BAC opracowała szereg receptur, które są precyzyjnie dostosowane do potrzeb rośliny. Nawóz można dobrać indywidualnie w zależności od podłoża uprawy. Wszystkie niezbędne pierwiastki są dostępne i roślina nie musi „wybierać“, czego potrzebuje. Składniki odżywcze z nawozów mineralnych prawie zawsze działają szybciej niż z nawozów organicznych. Wadą nawozów mineralnych jest fakt, że nie przyczyniają się one do dobrego stanu drobnoustrojów glebowych, ponieważ składają się z wszelkiego rodzaju soli. Stosowanie stymulatorów BAC jest zatem wysoce zalecane. W przypadku nieprawidłowego zastosowania nawozu może dojść do nagromadzenia się soli wokół korzeni rośliny i spowodowania ich uszkodzeń.

Stymulatory wzrostu roślin BAC

To szereg silnych wysokojakościowych stymulatorów biologicznych dla roślin. Te produkty stymulują wzrost roślin, krzewów i drzew. Zwiększają również odporność roślin i charakteryzują się szybkim działaniem. Dostarczają do gleby niezbędne substancję odżywcze, których może brakować przy użyciu mineralnych nawozów przez co unikniemy wyjałowienia gleby, przyspieszają rozwój sadzonek, kiełkowanie nasion i ukorzenianie

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel