Doniczki produkcyjne

( ilość produktów: 47 )

Doniczki produkcyjne – zastosowanie

Doniczki produkcyjne są niezastąpione, jeśli chcesz rozpocząć uprawę bardzo wielu roślin ozdobnych, warzyw i ziół. Przeznaczone są do wysiewu nasion oraz późniejszego rozsadu roślin. Dzięki różnym kształtom, rozmiarom i różnej pojemności doniczek, jesteśmy w stanie stworzyć warunki idealne do rozwoju czy ukorzenienia dla każdej sadzonki. Niezależnie od wielkości przeznaczonej na rośliny przestrzeni, każdy będzie w stanie dobrać doniczki produkcyjne w rozmiarze odpowiadającym swoim potrzebom i warunkom uprawy.

Zalety doniczek produkcyjnych

Nasze doniczki pomagają utrzymać optymalną dla rozwoju rośliny wilgotność podłoża, odprowadzając nadmiar wody poprzez otwory w dnie. Wszystkie doniczki, które posiadamy w ofercie, wykonane są w Polsce (z regranulatu polipropylenu nadającego się do recyklingu) i we Włoszech. Są odporne na wilgoć, pękanie i odkształcenia. Są wykonane z plastiku, co sprawia, że są lekkie i poręczne, ale gwarantują solidne zabezpieczenie dla roślin, także w okresie niższych temperatur i przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Uniemożliwiają również dostęp promieni słonecznych do korzeni.

 

Choć trudno wskazywać na ich walory dekoracyjne, doniczki produkcyjne powinny zapewniać wygodę użytkowania zarówno profesjonalistom, jak i hobbystom, a przede wszystkim - stwarzać dogodne warunki rozwoju dla sadzonek. 

 

Jak wybrać odpowiednią donicę produkcyjną?

Czym się kierować przy wyborze produktu? Kluczowym aspektem jest wielkość, która powinna być dostosowana zarówno do rozmiarów rośliny, jak i powierzchni uprawowej. Poszczególne modele różnią się też kształtami - je również warto przemyśleć przed zakupem. Można zastanowić się, czy zdecydować się na prostokątną, okrągłą, czy innego typu wersję. Podstawowym czynnikiem, jaki powinna spełniać donica produkcyjna, jest jej odpowiednia pojemność, czyli parametr określający, jak dużo ziemi zmieści się w środku. To aspekt kluczowy z punktu widzenia pielęgnacji każdego gatunku roślin.

 

W naszej ofercie znajdują się produkty przeznaczone do roślin zarówno z małymi, jak i większymi korzeniami. W tym drugim przypadku chodzi m.in. o modele z wieloma otworami, przez które kłącza mogą się przedostać. Z kolei donice produkcyjne wykonane z myślą o odmianach z krótszymi korzeniami poza drenażem u dołu mają pełną, zamkniętą budowę. W naszym sklepie poszczególne artykuły można zamówić w opakowaniach różniących się liczbą egzemplarzy.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel