Lampy HPS i MH do uprawy roślin

( ilość produktów: 182 )

Zapewnienie właściwego oświetlenia to podstawa, jeśli marzysz o stworzeniu domowej lub garażowej uprawy roślin zielonych. W miejscach pozbawionych dostępu do naturalnego światła słonecznego, jednym z najlepszych rozwiązań umożliwiających efektywną uprawę roślin jest oświetlenie HPS.

Lampy HPS

Lampy sodowe emitują charakterystyczne pomarańczowe światło, stanowiące znakomity ekwiwalent względem naturalnego światła słonecznego. Lampa HPS, ze względu na długość fal emitowanego światła, doskonale radzi sobie w roli lampy doświetlającej uprawy roślinne wielu typów. W uprawach domowych tego typu lampy to jedno z najlepszych źródeł światła sztucznego. Lampa HPS zastosowana na etapie wzrostu lub kwitnienia rośliny, w pozytywny sposób wpływa na efektywność naturalnego procesu jej rozwoju, przyspiesza go i poprawia jego jakość.

Swoją popularność lampa HPS zawdzięcza przede wszystkim małym rozmiarom żarówki i dużą mocą. W zależności od rozmiarów growboxa stosuje się lampy o mocy 250, 400 i 600 W. Niemniej jednak w sprzedaży dostępne są także modele o mocy 100 i 1000 W. Przyjmuje się, że:

 

•  żarówka 250 W pokrywa światłem powierzchnię do 0,64 m2 czyli kwadrat o wymiarach 80 cm x 80 cm,
•  żarówka 400 W wystarczy na 1 m2,
•  żarówka 600 W oświetli box 120 cm x 120 cm czyli ok. 1,42 m2.

 

Warto przy tym pamiętać, że dane te odnoszą się do maksymalnych powierzchni. Aby otrzymać najbardziej optymalne warunki uprawy należy stosować lampę o mocy 600 W na powierzchnię 1 m2.

 

Lampy MH

 

Inny popularny rodzaj lamp wykorzystywanych przez growerów to lampy metalohalogenkowe, czyli tzw. metahalogeny. Rozsyłają one światło biało-niebieskie o barwie ponad 4000 K. Są one odpowiednie do naświetlania roślin podczas fazy ukorzeniania i wzrostu. Najbardziej doświadczeni hodowcy najczęściej stosują inne żarówki na okres wzrostowy i inne na etap kwitnienia, co pozwala osiągnąć maksymalną wydajność plonu.

 

Sklep internetowy Growtent oferuje kompleksowe wyposażenie przeznaczone do uprawy roślin w warunkach domowych. W ofercie znajdują się m.in. lampy HPS o zróżnicowanej mocy i wielkości, metahalogeny, odbłyśniki do żarówek HPS, a także kompatybilne zasilacze elektroniczne oraz inne akcesoria niezbędne do prawidłowego działania systemu doświetlenia. Dowiedz się więcej
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel