Generatory CO2 i akcesoria

( ilość produktów: 61 )

Dwutlenek węgla oznaczany symbolem CO2 jest niezbędny do tego, aby rośliny mogły prawidłowo się rozwijać. W pomieszczeniach zamkniętych zapotrzebowanie roślin na dwutlenek węgla jest większe niż w warunkach naturalny. Zbyt niski poziom CO2 sprawi, że roślina będzie rosnąć bardzo powoli.

 

Wzbogacanie upraw dwutlenkiem węgla

 

Dwutlenek węgla to bezwonny oraz bezbarwny gaz, który otacza nas nieustannie. W powietrzu, którym oddychamy znajduje się około 0,03 – 0,04% dwutlenku węgla. Rośliny, które cechują się szybkim tempem wzrostu w zamkniętym pomieszczeniu potrafią w ciągu zaledwie kilku godzin zużyć cały dostępny zapas CO2. Kiedy poziom dwutlenku węgla spada poniżej 0,02%, procesy zarówno fotosyntezy, jak i wzrostu zaczynają nagle zwalniać.

Od 35 lat praktykuje się w komercyjnych szklarniach wzbogacanie upraw dwutlenkiem węgla. Dodając CO2 do powietrza w growboksie, korzystnie wpływamy na wzrost rośliny. Przyczyniamy się w ten sposób także do zwiększenia wydajność upraw.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel