Zestawy do pomiaru pH

( ilość produktów: 11 )

Testery pH dla growerów

Woda ma szczególne znaczenie dla prawidłowego rozwoju roślin. Jest ona jednym z niezbędnych składników do prawidłowego przeprowadzania procesu fotosyntezy, a co za tym idzie odpowiedniego wzrostu i odpowiedniego funkcjonowania danej rośliny. Jak się okazuje, nie każdy rodzaj wody jest dobry dla roślin. Niektóre gatunki mogą nie tolerować wody, która jest zbyt twarda i posiada nadmiar soli wapnia. Podlewanie roślin wodą o nieodpowiednim zakwaszeniu może skutkować ich słabym wzrostem lub powodować choroby. Podczas podlewania i nawadniania warto więc zwrócić uwagę na pH. Aby sprawdzić, jaki odczyn posiada woda, którą podlewamy rośliny, warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia pomiarowe.

Czym mierzyć pH wody?

Jednym ze sposobów mogą kazać się papierki lakmusowe. Jest to najtańszy sposób na sprawdzenie odczynu. Do każdego zestawu dołączona jest skala barw z wartością pH, dzięki której można porównać kolor oraz odczytać otrzymany rezultat. Kolejnym sposobem mierzenie pH wody przy użyciu miernika pH wody-kwasomierz z funkcją ATC. Takie urządzenie pozwala na kompensację wskazań pH metru, dzięki czemu można uzyskać dokładny wynik kwasowości. Funkcja ATC pozwala na zmierzenie kwasowości niezależnie od temperatury wody, co jest znacznym ułatwieniem tego procesu. Taki miernik spełnia wszystkie wymogi RoHS.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel