Lumatek

( ilość produktów: 9 )

Zajmujesz się uprawą indoor i poszukujesz efektywnych źródeł światła dla Twoich roślin? Skorzystaj z naszej oferty zestawów LED Lumatek. To doskonałe lampy, uzupełniające spektrum światła dziennego, wydłużające czas naświetlania, a dzięki zróżnicowaniu mocy znajdujące zastosowanie w uprawach amatorskich i profesjonalnych.

Lumatek – profesjonalne lampy LED do roślin

Postęp w dziedzinie oświetlenia LED, a konkretnie w zakresie wzrostu mocy ledowych źródeł światła, sprawił, że wyparły one z rynku lampy halogenowe i zajmują też miejsce opraw świetlówkowych. Lampy LED to ogromna oszczędność energii przy zachowaniu jednakowego strumienia świetlnego i najszersze spektrum widma spośród wszystkich dostępnych źródeł światła.

Najwydajniejsze lampy Lumatek to modele:

  • Zeus 600W PRO LED FULL SPECTRUM, która pokrywa aż 2,25 m2 powierzchni (pole 1,5x1,5 m) i generująca PPF 1620 µmol/s przy wydajności 2,7 µmol/J,
  • Zeus 600W LED FULL SPECTRUM z pokryciem 2,25 m2 dająca PPF 1380 µmol/s z wydajnością 2,3 µmol/J.

Stawkę zamykają oprawy Lumatek Attis 200W LED FULL SPECTRUM o pokryciu 0,64 m2 (0,8x0,8 m), oraz Lumatek Attis 300W LED FULL SPECTRUM o pokryciu 1,0 m2, które są najbardziej budżetową wersją oświetlenia agrarnego.

Ogromną przewagę lamp opartych na źródłach LED stanowi najwyższy współczynnik równomierności oświetlenia i szerokości spektrum, dzięki zastosowaniu w jednej oprawie różnych diod LED firmy Osram i Lumileds firmy Philips. Dzięki temu oprawy Lumatek sprawdzają się na każdym etapie rozwoju roślin – od wzrostu sadzonek przez kwitnienie aż po zbiór.

Oprawy LED Lumatek wyposażone w specjalny sterownik stwarzają także możliwość połączenia z czujnikami światła na zewnątrz i sterowania wielkością PPF, co jest niemożliwe przy źródłach świetlówkowych czy halogenowych. Pozwala to na znaczną redukcję kosztów doświetlania upraw.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Zamknij
pixel