Najnowsze wpisy

Rola potasu w uprawie roślin
Rola potasu w uprawie roślinPotas jest niezbędnym składnikiem wszystkich procesów związanych z transportem wody i przetwarzaniem węglowodanów. Wpływa także na siłę i jakość rośliny. Jest łatwo i szybko przyswajany przez roślinę przez co efekty w systemie hydroponicznym widoczne są już po kilku godzinach.
Czytaj dalej
Rola fosforu w uprawie roślin
Rola fosforu w uprawie roślinFosfor odgrywa bardzo istotną rolę w przypadku wszystkich żywych organizmów i jest ważnym składnikiem odżywczym  zarówno dla roślin jak i zwierząt. Uczestniczy w procesie spalania zachodzącym w komórkach oraz w pełnym przepływie energii w roślinie.
Czytaj dalej
Rola azotu w uprawie roślin
Rola azotu w uprawie roślin

Azot pełni bardzo ważną rolę w procesie wzrostu i rozwoju rośliny. Stanowi niezwykle istotny składnik białek, chlorofilu, witamin, hormonów oraz uczestniczy w procesie budowy DNA. jest także składnikiem enzymów i bierze udział we wszystkich reakcjach z nimi związanych.


Czytaj dalej
Wermikulit - właściwości i zastosowanie
Wermikulit - właściwości i zastosowanieWermikulit to przetworzony mineralny materiał często wykorzystywany jako dodatek do podłoża w kontekście uprawy roślin. Wermikulit jest powszechnie używan ze względu na jego właściwości:...
Czytaj dalej
Zastosowanie perlitu w uprawie roślin
Zastosowanie perlitu w uprawie roślinPerlit jest pozyskiwany jako minerał wulkaniczny przypominający swoją strukturą Obsydian. Perlit posiada bardzo nierówną strukturę składającą się z wielu szczelin i pustych przestrzeni wewnątrz. Dzięki takiej budowie perlit dobrze nadaje się do spulchniania ziemi oraz wpływa pozytywnie na utrzymywanie wilgoci wewnątrz doniczki.
Czytaj dalej
Wszystko co powinieneś wiedzieć o systemie DWC
Wszystko co powinieneś wiedzieć o systemie DWCDWC jest jednym z najbardziej popularnych systemów hydroponicznych. System utrzymuje korzenie w mieszance mocno napowietrzonej wody oraz nawozów. Sama roślina jak w przypadku większości systemów hydroponicznych jest utrzymywana w koszykach wypełnionych wełną mineralną lub ceramicznym wypełniaczem np keramzytem lub tzw pebles.
Czytaj dalej
Nawozy organiczne naturalnego pochodzenia
Nawozy organiczne naturalnego pochodzeniaNasze rośliny potrzebują regularnego nawożenia aby mogły rozwijać się szybko i bez żadnych ograniczeń. Podstawowym wyborem w kwestii doboru nawozów jest ich pochodzenie, coraz większe grono ogrodników preferuje stosowanie nawozów pochodzenia naturalnego.
Czytaj dalej
Idealna ziemia do uprawy
Idealna ziemia do uprawy

Uprawa w ziemi ma bardzo dużo zalet w porównaniu do innych podłoży takich jak cocos lub woda. Przede wszystkim przygotowanie uprawy w ziemi zajmuje znacznie mniej czasu oraz z reguły wymaga znacznie mniejszej ilości sprzętu. Kolejnym argumentem przemawiającym za ziemią jest większa powierzchnia na której mogą rozwinąć się korzenie (w porównaniu np do hydroponiki), co jest szczególnie istotne przy uprawie dużych roślin.


Czytaj dalej
Dlaczego warto stosować "compost tea"?
Dlaczego warto stosować "compost tea"?
Istnieją dwa główne powody stosowania “compost tea”:
- zaszczepienie życia na poziomie mikrobiologicznym w ziemi oraz/lub na liściach rośliny
- zapewnienie naturalnego nawozu dla roślin oraz mikro-życia znajdującego się w ziemi
 

Czytaj dalej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Akceptuje
pixel