Najnowsze wpisy

Wermikulit - właściwości i zastosowanie
Wermikulit - właściwości i zastosowanieWermikulit to przetworzony mineralny materiał często wykorzystywany jako dodatek do podłoża w kontekście uprawy roślin. Wermikulit jest powszechnie używan ze względu na jego właściwości:...
Czytaj dalej
Zastosowanie perlitu w uprawie roślin
Zastosowanie perlitu w uprawie roślinPerlit jest pozyskiwany jako minerał wulkaniczny przypominający swoją strukturą Obsydian. Perlit posiada bardzo nierówną strukturę składającą się z wielu szczelin i pustych przestrzeni wewnątrz. Dzięki takiej budowie perlit dobrze nadaje się do spulchniania ziemi oraz wpływa pozytywnie na utrzymywanie wilgoci wewnątrz doniczki.
Czytaj dalej
Wszystko co powinieneś wiedzieć o systemie DWC
Wszystko co powinieneś wiedzieć o systemie DWCDWC jest jednym z najbardziej popularnych systemów hydroponicznych. System utrzymuje korzenie w mieszance mocno napowietrzonej wody oraz nawozów. Sama roślina jak w przypadku większości systemów hydroponicznych jest utrzymywana w koszykach wypełnionych wełną mineralną lub ceramicznym wypełniaczem np keramzytem lub tzw pebles.
Czytaj dalej
Nawozy organiczne naturalnego pochodzenia
Nawozy organiczne naturalnego pochodzeniaNasze rośliny potrzebują regularnego nawożenia aby mogły rozwijać się szybko i bez żadnych ograniczeń. Podstawowym wyborem w kwestii doboru nawozów jest ich pochodzenie, coraz większe grono ogrodników preferuje stosowanie nawozów pochodzenia naturalnego.
Czytaj dalej
Idealna ziemia do uprawy
Idealna ziemia do uprawy

Uprawa w ziemi ma bardzo dużo zalet w porównaniu do innych podłoży takich jak cocos lub woda. Przede wszystkim przygotowanie uprawy w ziemi zajmuje znacznie mniej czasu oraz z reguły wymaga znacznie mniejszej ilości sprzętu. Kolejnym argumentem przemawiającym za ziemią jest większa powierzchnia na której mogą rozwinąć się korzenie (w porównaniu np do hydroponiki), co jest szczególnie istotne przy uprawie dużych roślin.


Czytaj dalej
Dlaczego warto stosować "compost tea"?
Dlaczego warto stosować "compost tea"?
Istnieją dwa główne powody stosowania “compost tea”:
- zaszczepienie życia na poziomie mikrobiologicznym w ziemi oraz/lub na liściach rośliny
- zapewnienie naturalnego nawozu dla roślin oraz mikro-życia znajdującego się w ziemi
 

Czytaj dalej
Wykorzystanie systemów nawadniających w uprawie roślin
Wykorzystanie systemów nawadniających w uprawie roślinjak wiadomo w uprawie roślin niezwykle ważnym aspektem jest nawodnienie. Uprawy wymagają dostarczania odpowiedniej ilości wody w odpowiednich odstępach czasu. Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań, które wspierają i automatyzują pewne czynności związane z nawadnianiem, jednak szczególnie wartym uwagi jest system nawadniający Garland BIG DRIPPA, który cechuje się niezwykle atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny.
Czytaj dalej
Podłoża kokosowe - czym są i jakie dają korzyści
Podłoża kokosowe - czym są i jakie dają korzyściZ pewnością każda osoba zajmująca się bardziej lub mniej profesjonalnie różnego rodzaju uprawami zdaje sobie sprawę, że od jakości gleby zależy, czy zbiory będą zadowalające. Z tego powodu warto zastanowić się, w jaki sposób można wpłynąć na poprawę warunków, w jakich uprawiamy nasze rośliny. Bardzo ciekawym rozwiązaniem w ostatnim czasie stały się podłoża kokosowe. W dzisiejszym wpisie przedstawimy zalety i korzyści z ich stosowania.
Czytaj dalej
Jak dbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia do uprawy roślin?
Jak dbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia do uprawy roślin?Na ostateczny wynik uprawy roślin ma wpływ wiele różnych czynników. Warto pamiętać, że nie chodzi jedynie o odpowiednie nawodnienie czy oświetlenie. Należy bowiem zadbać również o odpowiednią wentylację pomieszczenia
Czytaj dalej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Akceptuje
pixel