Zastosowanie perlitu w uprawie roślin

2018-11-16
Zastosowanie perlitu w uprawie roślinPerlit jest pozyskiwany jako minerał wulkaniczny przypominający swoją strukturą Obsydian. Perlit posiada bardzo nierówną strukturę składającą się z wielu szczelin i pustych przestrzeni wewnątrz. Dzięki takiej budowie perlit dobrze nadaje się do spulchniania ziemi oraz wpływa pozytywnie na utrzymywanie wilgoci wewnątrz doniczki.

Jaki prelit wybrać?

Perlit jest sterylnym dodatkiem do podłoża o neutralnym PH. Perlit można zakupić w bardzo wielu gramaturach i wielkościach, Przy wyborze odpowiedniego typu musimy pamiętać że im większa gramatura tym większa powierzchnia pojedynczego kawałka perlitu. Im większa gramatura tym więcej miejsca perlit zajmie i tym samym lepiej napowietrzy doniczkę. Zawsze rekomendujemy aby używać perlitu o małej gramaturze do małych pojemników/doniczek a perlitu o dużej gramaturze do większych pojemników/doniczek.    

Perlit dzięki swojej białej barwie dobrze odbija światło przez co często jest używany do wysiewu nasion. Rozsypując perlit na powierzchni doniczki chronimy nasionko przed zbyt intensywnym światłem i jednocześnie zapewniamy wolniejsze parowanie wody z doniczki co przekłada się na zwiększoną wilgoć wewnątrz doniczki.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel