PK 13/14

( ilość produktów: 21 )

PK 13/14 to stymulator kwitnienia zawierający duże ilości fosforu i potasu niezbędnych w każdej fazie rozwoju natomiast ich zapotrzebowanie w okresie kwitnienia jest szczególnie duże. Fosfor to pierwiastek wykorzystywany przez roślinę do uzyskiwania energii w procesie fotosyntezy, w czasie wegetacji (wzrostu) roślina ma stałe zapotrzebowanie na ten składnik, które znacznie wzrasta, gdy rośliny zaczynają wytwarzać kwiatostany. Potas jest odpowiedzialny za jakość i wytrzymałość rośliny, ponieważ to pierwiastek, dzięki któremu transportowane są woda i sole mineralne, a także bierze udział w produkcji cukrów, na które w fazie kwitnienia jest bardzo duże zapotrzebowanie. Powoduje on zwiększenie objętości kwiatów i ich zbitą strukturę a w dalszej perspektywie jakość i wielkość owoców.

Produkty z kategorii PK13/14

Sprawdzone działanie PK13/14

Środek jest na tyle sprawdzony, że znajduje się w ofercie większości profesjonalnych producentów odżywek do uprawy roślin. PK 13/14 to jedna z najbardziej podstawowych odżywek nie tylko w uprawach profesjonalnych, nie należy ich jednak stosować do samego końca okresu kwitnienia, ponieważ obecność zbyt dużej ilości tych pierwiastków w kwiatach i owocach może wpłynąć na smak produktu końcowego, PK 13/14 używamy od momentu pierwszego pojawienia się kwiatów aż do ostatnich 2-3 tygodni kwitnienia lub owocowania (w zależności od rodzaju roślin, jakie uprawiamy).

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Zamknij
pixel