Root Riot - gąbki torfowe do klonów i sadzonek

( ilość produktów: 4 )

Dlaczego kostki do wysiewu Root Riots ?

Kostki wykonane na bazie torfu mają idealną strukturę, aby zapewnić odpowiedni poziom powietrza i wilgoci oraz wspierać szybki rozwój korzeni. Root riot można określić jako uniwersalne medium do startu sadzonek czy wysiewu. Nadają się do rozmnażania jak i do startu roślin od nasiona, zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w glebie. Dodatkowo posiadają optymalną wartość ec i pH, pozostającą bez zmian nawet po napęcznieniu wodą; wszystko dzięki właściwości ich materiału.Wszystko to zmniejsza ryzyko konsekwencji popełnienia błędu przez growera.

 

kostki do klonowania Root Riots ?

Root Riots są wykonane z kompostowanych materiałów organicznych - ze sprasowanego torfowca, (Sphagnum L.) – rodzaju mchu torfowego, dzięki temu mają zrównoważone pH i zachowują korzystne właściwości tego naturalnego materiału źródłowego. Kluczową zaletą kostek Root Riot jest ich zdolność do zatrzymywania wilgoci dzięki gąbczastej konsystencji.

 

Jak klonować rośliny z Root Riot?

Wybierz odpowiednią roślinę i utnij pod skosem poniżej zgrubienia łodygi lub węzła łodygowego (cześci łodygi z którego wyrastają kwiaty). Usuń z pobranego fragmentu większość liści, pozostawiając tylko kilka. Zanurz przycięty kawałek rośliny matki w żelu ukorzeniającym Clonex, a następnie umieść delikatnie w otworze na szczycie kostki Root Riot. Następnie spryskaj sadzonki wodą lub Clonex Mist (lub Root!t Mist) i umieść w szklarence wentylowanej w celu utrzymania prawidłowej wilgotności. Przesadź sadzonkę, gdy jej korzenie są będą widoczne dla oka.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel