Root Riot - gąbki torfowe do klonów i sadzonek

( ilość produktów: 4 )

Dlaczego kostki do wysiewu Root Riot?

Kostki wykonane na bazie torfu mają idealną strukturę, aby zapewnić odpowiedni poziom powietrza i wilgoci oraz wspierać szybki rozwój korzeni. Root Riot można określić jako uniwersalne medium do startu sadzonek czy wysiewu. Nadają się do rozmnażania jak i do startu roślin od nasiona, zarówno do uprawy hydroponicznej jak i w glebie. Dodatkowo posiadają optymalną wartość ec i pH, pozostającą bez zmian nawet po napęcznieniu wodą; wszystko dzięki właściwości ich materiału.Wszystko to zmniejsza ryzyko konsekwencji popełnienia błędu przez growera.

Kostki do klonowania Root Riot 

Root Riots są wykonane z kompostowanych materiałów organicznych - ze sprasowanego torfowca, (Sphagnum L.) – rodzaju mchu torfowego, dzięki temu mają zrównoważone pH i zachowują korzystne właściwości tego naturalnego materiału źródłowego. Kluczową zaletą kostek Root Riot jest ich zdolność do zatrzymywania wilgoci dzięki gąbczastej konsystencji.

Jak klonować rośliny z Root Riots?

Wybierz odpowiednią roślinę i utnij pod skosem poniżej zgrubienia łodygi lub węzła łodygowego (cześci łodygi z którego wyrastają kwiaty). Usuń z pobranego fragmentu większość liści, pozostawiając tylko kilka. Zanurz przycięty kawałek rośliny matki w żelu ukorzeniającym Clonex, a następnie umieść delikatnie w otworze na szczycie kostki Root Riot. Następnie spryskaj sadzonki wodą lub Clonex Mist (lub Root!t Mist) i umieść w szklarence wentylowanej w celu utrzymania prawidłowej wilgotności. Przesadź sadzonkę, gdy jej korzenie są będą widoczne dla oka.

Kostki do ukorzeniania od Root Riot

Kostki Root Riot to wysoce skuteczne podłoże do ukorzeniania sadzonek i klonów. Zaprojektowane z naturalnych materiałów, te kostki zapewniają optymalne poziomy wilgotności i tlenu, co znacząco przyspiesza rozwój systemu korzeniowego. Ich porowata struktura umożliwia łatwe przenikanie korzeni, co znacznie ułatwia późniejsze przeniesienie rośliny do głównej doniczki. Root Riot to doskonały wybór dla każdego, kto szuka niezawodnego i łatwego w użyciu rozwiązania do ukorzeniania.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel