5 akcesoriów niezbędnych do uprawy roślin

2018-08-21
5 akcesoriów niezbędnych do uprawy roślin Uprawa roślin to pasja, która wiąże się z regularnymi czynnościami oraz dbaniem o odpowiednie warunki roślin. Warto w tym celu wykorzystywać przydatne akcesoria, które sprawiają, że praca jest o wiele łatwiejsza, a czasem po prostu możliwa. Zebraliśmy w tym wpisie 5 najbardziej niezbędnych akcesoriów do uprawy roślin. Wierzymy, że ich zakup może w znacznym stopniu przyczynić się do większych i bardziej obfitych zbiorów.

1. Sprężynowe klipsy do wspierania roślin

Niezwykle przydatne akcesoria, które powinno być obecne w zestawie każdego ogrodnika. Dzięki nim możemy zapewnić roślinie prawidłowy wzrost. Doskonale nadają się do różnego rodzaju kwiatów oraz przy uprawie pomidorów, ogórków, groszku itp. Przy ich zakupie warto brać pod uwagę jakość materiałów, z których zostały wykonane.  

2. Spryskiwacz ciśnieniowy do roślin

Spryskiwacze służą przede wszystkim czyszczeniu roślin z wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Można podzielić je na te przeznaczone do domowego użytku oraz do ogrodu, które cechują się inną budową (posiadają rączkę i butlę) oraz większymi rozmiarami.  

3. Przedłużacz ogrodowy

Przy większych ogrodach przedłużacz o odpowiedniej długości to po prostu konieczność. Dbanie o rośliny wymaga bowiem stałego dostępu do prądu np. w celu nawadniania. Wiele osób korzysta w ogrodzie z kosiarek elektrycznych - one także muszą zostać podłączone do sieci elektrycznej.  

4. Nożyczki sprężynowe

Kolejną czynnością, którą przeprowadza się regularnie przy uprawie roślin, jest przycinanie. Nożyczki sprężynowe są niezwykle poręczne i pozwalają na precyzyjne przeprowadzanie tego zabiegu. W porównaniu z tradycyjnymi nożyczkami sprawują się o wiele lepiej, dlatego polecamy ten zakup każdemu pasjonatowi ogrodnictwa.  

5. Miernik temperatury

W przypadku bardziej zaawansowanych upraw miernik temperatury to urządzenie, które umożliwi nam uzyskanie lepszych rezultatów uprawy. Istnieje wiele różnych rozwiązań m.in. mierniki przenośne czy laserowe. Często posiadają również dodatkowe funkcje np. mierniki poziomu PH, czy wilgoci.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel