5 najłatwiejszych roślin do uprawy

2018-07-17
5 najłatwiejszych roślin do uprawyCzy marzysz o rozpoczęciu domowej hodowli roślin i nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się, które warzywa będą łatwe w uprawie? Oto krótki przewodnik po roślinach, od których warto zacząć przygodę z ogrodnictwem.

Bazylia

Bazylia jest ziołem niezwykle łatwym w uprawie. Zarówno w ogrodzie jak i w domu, gdzie doskonale sprawdza się w skrzynkach okiennych. Aby odpowiednio się rozwijać potrzebuje jedynie około sześciu godzin naturalnego światła słonecznego dziennie. Bazylie należy podlewać regularnie i użyźniać za pomocą nawozów organicznych raz w miesiącu. Liście bazylii działają jako naturalne odświeżacze powietrza. Uważa się również, że bazylia służy jako naturalny środek odstraszający owady. Dlatego to łatwe w uprawie zioło może nie tylko rolę dekoracyjną, lecz również praktyczną. 

Cebula Dymka

Cebula dymka to kolejna roślina niezwykle łatwa do uprawy w pomieszczeniach. Aby uzyskać zdrowy plon ważne jest to, aby zapewnić cebulce dużo miejsca. Każda potrzebuje około 5 cm przestrzeni. Najlepiej sadzić cebulki w doniczkach o głębokości około 15 cm. Potrzebują one mniej więcej 6 godzin światła słonecznego dziennie, więc najlepiej je umieścić w oknie. Wystarczy, że będziesz je regularnie podlewać, a będą gotowe do zbioru w ciągu kilku tygodni.

Sałata

Sałata to kolejna z łatwych do uprawy roślin. Można sadzić ją w postaci nasion albo też w celu przyspieszenia zbiorów - z rozsady ze sklepu ogrodniczego. Ważne, żeby posadzić ją w wilgotnej glebie w odstępach od siebie ok. 20 cm. Nasiona wysiewa się od wczesnej wiosny do późnego lata. Jeżeli roślina będzie regularnie podlewana, a liście odpowiednio przycinane plony będzie można zebrać już 3 tygodnie później.

Rzodkiewka

Rzodkiewka jest również niezwykle łatwa w hodowli. Nasiona wysiewa się bezpośrednio do gruntu przez cały sezon. Należy ją podlewać regularnie, ale niezbyt obficie. Ważne jest też to, aby regularnie odchwaszczać grządki i spulchniać ziemię. Smakiem rzodkiewek możemy cieszyć się już 3-4 tygodnie od siewu.

Bratki

Jeżeli chodzi za o rośliny ozdobne, niezwykle łatwe w uprawie są bratki. Naprawdę trudno jest osiągnąć niepowodzenie w ich hodowli. Są one bardzo odporne nawet na zimowe temperatury. Dostępnych jest ponad 300 odmian bratków odpowiednich na różne warunki pogodowe. Przy ich uprawie warto jednak pamiętać, żeby zachować odstęp ok. 20 cm pomiędzy kwiatami oraz, żeby podlewać kwiaty od dołu unikając moczenia liści i kwiatów.   Wymienione powyżej rośliny będą idealne dla początkującego domowego ogrodnika. Dzięki ich uprawie zdobędziemy umiejętności, które będziemy mogli rozwijać wraz z hodowlą coraz to bardziej wymagających gatunków roślin.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel