5 niezbędnych akcesoriów każdego domowego hodowcy roślin

2018-07-24
5 niezbędnych akcesoriów każdego domowego hodowcy roślinDomowe ogrodnictwo to hobby, które może przynieść ogromną radość, jednocześnie zapewniając dawkę ćwiczeń oraz duża satysfakcję. Hodowla roślin to wspaniała aktywność dla osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i czerpią radość z pracy w takiej atmosferze.  

Najlepszy smak mają zawsze warzywa z domowej hodowli, zwłaszcza tych z własnego ogrodu. W związku z rosnącymi cenami żywności i coraz większą liczbą osób szukających powrotu do natury, ogrodnictwo domowe w ostatnich latach bardzo się rozwinęło. Wiele firm zajmujących się sprzedażą nasion warzyw odnotowało wzrost sprzedaży o 30-50%, co jest wyraźnym wskaźnikiem, że coraz więcej osób ma ochotę założyć rękawice ogrodnicze i rozwijać swoje prywatne hodowle roślin.    

W uprawie ogrodu przyda się 5 akcesoriów takich jak:

  • Nożyczki sprężynowe do roślin to jedne z niezbędnych sprzętów każdego ogrodnika. Idealnie nadają się do przycinania roślin i liści. Dzięki stalowemu ostrzu obetniemy nawet najbardziej twarde części. Dostępne na rynku nożyczki sprężynowe różnych firm mają odpowiednio wyprofilowaną rączkę, która pozwoli na ich komfortowe używanie oraz specjalną nakładkę ułatwiającą ich trzymanie.  
  • Spryskiwacz do roślin pozwoli zapewnić odpowiednie nawadnianie roślin pokojowych. Jest niezbędny przy pielęgnacji storczyków i innych roślin ozdobnych. Spryskiwacz przyda się też przy aplikacji pestycydów oraz nawozów. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór spryskiwaczy, które są dostępne w różnych rozmiarach, a zarazem praktyczne i bardzo poręczne. 
  • Przedłużacz ogrodowy to kolejny element niezbędnika hodowcy roślin. Zapewniając odpowiednie nawodnienie jest konieczny przy pielęgnacji roślin w ogrodzie. Poza tym znajdzie też użycie w warsztacie czy garażu. Bardzo ważne, żeby wybrać model z wysokiej jakości przewodem oraz warstwą izolacyjną, które zapobiegną załamywaniu się kabla oraz zapewnią dobre przewodnictwo. 
  • Etykiety do oznaczania roślin – będą przydatne w ogrodzie czy w szklarni. Dzięki ich wykorzystaniu możemy precyzyjnie oznaczyć rośliny, dzięki czemu szybko uzyskamy cenne informacje na jej temat. Opisane przez nas etykieta może wskazywać całą grządkę lub pojedynczą roślinę. 
  • Sprężynowe klipsy do wspierania roślin będą idealnym rozwiązaniem do wspierania / usztywniania łodyg. Montaż klipsów jest bardzo prosty - wystarczy tylko ścisnąć klips i zamontować go na wybranym przez nas miejscu na łodydze rośliny. Idealnie sprawdzi się przy wsparciu roślin pnących jak fasolka, ale też storczyków i innych ozdobnych roślin. 

Akcesoria dla doświadczonych i początkujących ogrodników

Dzięki szerokiej ofercie sklepów ogrodniczych znajdziemy wybór każdego z wyżej wymienionych 5 akcesoriów jak i wiele innych sprzętów, które pomogą nam w stworzeniu pięknego ogrodu. Będą idealnym wyborem dla każdego początkującego jak i doświadczonego ogrodnika. Wraz z rozwojem naszej wiedzy dotyczącej uprawiania roślin można podjąć decyzję o dokupieniu różnego rodzaju sprzętów i akcesoriów do ogrodu. Dzięki temu otrzymamy możliwość wyhodowania nawet bardziej wymagających gatunków roślin.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel