Canna Rhizotonic - skład i dawkowanie kultowego ukorzeniacza sadzonek

2023-06-25
Canna Rhizotonic - skład i dawkowanie kultowego ukorzeniacza sadzonek

KULTOWY UKORZENIACZ CZYLI CANNA RHIZOTONIC - ŚRODEK DLA PRAWIDŁOWEGO ROZWOJU KORZENI MŁODYCH ROŚLIN

Canna Rhizotonic to bardzo silny stymulator wegetatywny dla korzeni roślin oparty na wyciągach z alg. Jest bogaty w wiele witamin i składników naturalnych. Rhizotonic zawiera ponad 60 substancji mikrobiologicznych, które znacząco przyspieszają wzrost korzeni i pomagają zbudować roślinie zrównoważone środowisko korzeniowe.

Stosuje się go poprzez namaczanie podłoża korzeniowego w rozcieńczonej cieczy, a także może być stosowany jako dokarmianie dolistne, co przyspiesza proces ukorzeniania, zapewniając, że rośliny nie głodują przed wytworzeniem korzeni poprzez dokarmianie przez liście.

KLUCZOWE ZALETY RHIZOTONIC:

Stymuluje wzrost nowych korzeni u sadzonek i małych roślin. Różne pierwiastki śladowe i witaminy, takie jak B1 i B2, stymulują produkcję hormonów i rozrost strefy korzeniowej, zapewniając piękne, mocne białe korzenie.

Środek ten przyspiesza proces kiełkowania, gdy stosowany do nasączania nasion przed sadzeniem Jeśli rozcieńczysz CANNA RHIZOTONIC (40 ml/10 litrów), możesz go użyć do namaczania nasion. Rhizotonic zmiękcza łupinę nasion, ułatwiając ich pękanie i kiełkowanie.

Wzmacnia ogólny wzrost rośliny i reakcje chemiczne w roślinie, aby zapewnić zdrowszą, silniejszą i mocniejszą roślinę.

Dobre rezultaty zaczynają się od zdrowej rośliny. Ponieważ Rhizotonic stymuluje wzrost korzeni, poprawia siłę rośliny. Jest to szczególnie ważne w pierwszych tygodniach życia rośliny, ponieważ młode rośliny są najbardziej podatne. Rhizotonic stymuluje dalszy rozwój korzeni, zwiększa odporność rośliny na choroby i wspiera jej wewnętrzną i zewnętrzną siłę. Pomaga w procesie regeneracji każdej rośliny lub sadzonki, która była poddana stresowi w jakikolwiek sposób Wielu hodowców zgadza się, że rośliny szybciej dochodzą do siebie po sytuacjach stresowych, jeśli liście zostały opryskane Canna Rhizotonic. Takie sytuacje stresowe mogą wystąpić na przykład podczas transportu i przesadzania roślin. Rhizotonic poprawi również zdrowie i rozwój roślin, które są chore lub słabo rozwinięte.

Dodatkowo, Canna Rhizotonic często jest opryskiwany na liście i może być używany jako prosty sposób na podniesienie poziomu pH w zbiornikach nawozowych.

SPOSÓB UŻYCIA I DAWKOWANIE CANNA RHIZOTONIC:

Rhizotonic może być stosowany niezależnie od rodzaju użytego podłoża. Nadaje się do uprawy w mieszance podłożyowej oraz w kulturze hydroponicznej. Można go stosować przez cały cykl wzrostu. Od nasion do zbiorów!

Dawkowanie Canna Rhizotonic zależy od konkretnej sytuacji i rodzaju uprawy. Poniżej przedstawiamy ogólne wskazówki dotyczące dawkowania:

  1. Sadzonki i przesadzanie: Rozcieńcz 4 ml Canna Rhizotonic na 1 litr wody. Namaczaj podłoże korzeniowe przez 15-30 minut przed posadzeniem rośliny lub zalej korzenie rośliny za pomocą rozcieńczonego roztworu.

  2. Nasiona: Rozcieńcz 40 ml Rhizotonicu na 10 litrów wody. Możesz użyć tej mieszanki do namaczania nasion przed sadzeniem. Pozostaw nasiona w roztworze przez odpowiedni czas, aby zmiękły ich łupiny i ułatwiło to proces kiełkowania.

  3. Dokarmianie dolistne: Rozcieńcz 20 ml Rhizotonic na 10 litrów wody. Możesz stosować tę mieszankę jako oprysk na liście roślin. Opryskuj liście równomiernie, aby umożliwić roślinie pobieranie składników odżywczych poprzez liście.

Pamiętaj, że powyższe dawkowanie to ogólne wskazówki, a dokładne dawkowanie może się różnić w zależności od konkretnych warunków uprawy, typu roślin i stopnia potrzeb rośliny. Zawsze warto przeczytać i stosować się do zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu Rhizotonic.

Canna Rhizotonic zawiera pewne elementy organiczne, dlatego okres przydatności do zużycia jest ograniczony do 6-12 miesięcy po otwarciu.

Dla jeszcze lepszych efektów używaj Canna Rhizotonic wraz z Canna Cannazym 

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel