Filtry węglowe marki CAN z serii Original, Lite oraz In-line - poznaj różnice

2023-03-05
Filtry węglowe marki CAN z serii Original, Lite oraz In-line - poznaj różnice

Filtry węglowe marki CAN z serii Original, Lite oraz In-line - poznaj różnice

Marka CAN Filters oferuje trzy rodzaje filtrów węglowych: CAN Original, CAN Lite oraz CAN in-line. Skupmy się najpierw na różnicach między modelami Can Original i CAN lite.

Waga i rozmiar: CAN Lite jest lżejszy i mniejszy od CAN Original, co czyni go bardziej poręcznym i łatwiejszym w transporcie.

Poziom filtracji: CAN Original zapewnia wyższy poziom filtracji niż CAN Lite, co oznacza, że jest bardziej skuteczny w usuwaniu zapachów i innych zanieczyszczeń z powietrza.

Rodzaj węglaCAN Original jest wypełniony węglem aktywnym CKV-3 oraz CKV-4, takie połączenie charakteryzuje się dużą pojemnością wchłaniania oraz wysoką wydajnością w usuwaniu zapachów i zanieczyszczeń. Natomiast filtry Can Lite wykorzystują węgiel aktywowany typu CKG 48, który jest lżejszy i bardziej porowaty niż węgiel CKV-3 i 4 wykorzystywany w filtrach Can Original. 

Żywotność: CAN Original ma dłuższy czas przydatności niż CAN Lite, co oznacza, że może być stosowany przez dłuższy okres bez konieczności wymiany węgla. Producent podaje minimum 30 miesięcy przydatności dla Can Original i minimum 18 miesięcy dla CAN Lite.

Cena: CAN Original jest droższy od CAN Lite, co jest związane z jego wyższą jakością filtracji i dłuższym czasem życia.

Can IN-LINE to seria filtrów bazująca na parametrach CAN Lite umożliwiająca zastosowanie przepływowej filtracji powietrza. Nie w każdym obszarze roboczym jest miejsce na filtr dlatego Can-Inline może być świetnym rozwiązaniem. Dodatkowo w przypadku bardzo uciążliwego zapachu możesz użyć dwóch filtrów (w środku i na końcu obiegu) - podwójnie filtrując powietrze. 

Podsumowując, CAN Original oferuje wyższy poziom filtracji i dłuższy czas życia, ale jest droższy i cięższy. Z kolei CAN Lite jest lżejszy, mniejszy i tańszy, ale zapewnia nieco krótszą skuteczność filtracji niechcianych zapachów, jednak jest również bardzo wydajny. Can In-line to z kolei seria do zastosowania liniowego tj. wszędzie tam gdzie filtr znajduje się w ciągu wentylacyjnym i wymagane jest aby został zamontowany w środku systemu obiegu powietrza.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel