Fotorelacja papryczek chilli vol.4

2018-05-09
Fotorelacja papryczek chilli vol.4

Fotorelacja papryczek chilli vol.4

Po krótkiej przerwie wracamy do naszej fotorelacji papryk chilli. Mieliśmy drobne problemy z odmianą Carolina Reaper, miały one liczne przebarwienia na liściach, lecz sytuacja znacznie się polepszyła i rośliny odbiły do góry budując nowe mocne i zdrowe liście. W dalszym ciągu nie dodajemy żadnych dodatkowych nawozów, do dnia dzisiejszego Biotabs radzi sobie znakomicie, na roślinach nie występują żadne niedobory, rosną piękne i zielone !


   

Niestety jak to w życiu pojawiają się kolejne utrudnienia, po uporaniu się z plamami na liściach zauważyliśmy, że wśród naszych papryczek zadomowiły się ziemiórki, po kilku nieudanych próbach zwalczania np wystawienie "pułapki" bazującej na mieszance płynu do mycia naczyń i octu, zdecydowaliśmy się kupić larwy nicieni, które po rozpuszczeniu w wodzie i dodaniu do doniczek, rozprawiły się z larwami ziemiórek.

Dodatkowo byliśmy zmuszeni usunąć jedną z naszych papryk, ponieważ była ona skarłowaciała i nie widzieliśmy żadnych symptomów poprawy, dzięki czemu zwolniła się jedna doniczka autopot i na jej miejsce posadziliśmy mięsożerną rosiczkę, która dosłownie momentalnie zjadła pozostałe latające muszki :) 


   

Śledźcie nasz blog aby być na bieżąco z naszą fotorelacją! ;)

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce. Korzystanie z serwisu internetowego "GROWTENT" oznacza akceptację regulaminu. Użytkownik oświadcza, że każdy zamówiony za pośrednictwem serwisu towar (produkt), wykorzystywał będzie wyłącznie do celów zgodnych z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa polskiego.
Akceptuje
pixel