Fotorelacja papryczek chilli vol.4

2018-05-09
Fotorelacja papryczek chilli vol.4

Fotorelacja papryczek chilli vol.4

Po krótkiej przerwie wracamy do naszej fotorelacji papryk chilli. Mieliśmy drobne problemy z odmianą Carolina Reaper, miały one liczne przebarwienia na liściach, lecz sytuacja znacznie się polepszyła i rośliny odbiły do góry dając kolejne mocne i zdrowe liście, możemy uznać więc, że problem został zażegnany. W dalszym ciągu nie dodajemy żadnych nawozów, dotychczas Biotabs daję sobie znakomicie rade i nie występują żadne braki. 


   

Niestety w każdym projekcie na bieżąco pojawiają się kolejne przeszkody, po uporaniu się z plamami na liściach zaczęły nam się rozmnażać ziemiórki, po kilku nieudanych próbach zwalczania, zdecydowaliśmy się kupić larwy nicieni, które po rozpuszczeniu w wodzie i dodaniu do doniczek, zjadają larwy ziemiórek, dzięki czemu w prosty sposób można zwalczyć te szkodniki. 

Dodatkowo byliśmy zmuszeni usunąć jedną z naszych papryk, ponieważ była ona skarłowaciała i nie widzieliśmy żadnych symptomów poprawy, dzięki czemu zwolniła się jedna doniczka autopot i na jej miejsce posadziliśmy mięsożerną rosiczkę, która dosłownie momentalnie zjadła wszystkie latające muszki :) 


   

Śledźcie nasz blog aby być na bieżąco z naszą fotorelacją! ;)

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel