Fotorelacja papryczki chilli

2018-02-23
Fotorelacja papryczki chilli

Fotorelacja papryczek chilli

Witajcie kochani. Za nami projekt uprawy czarnych pomidorów koktajlowych! Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowych rezultatów, udało się nam doprowadzić cały projekt od początku do końca bez większych problemów. Z sześciu krzaków prowadzonych w systemie Autopot (doniczki 8,5L) udało nam się uzyskać 5kg dojrzałych pomidorów


Ze względu na użyty typ nawozu (Biotabs) do następnego projektu postanowiliśmy wykorzystać po raz drugi tą samą ziemię. Rozwiązanie jest bardzo oszczędne, ponieważ wymaga jedynie wymiany wierzchniej (około 5cm) warstwy podłoża w doniczce. Korzenie, które zostały w podłożu po starych roślinach zostaną rozpuszczone przez żywe kultury bakterii z zestawu startowego od Biotabs. Do naszego projektu używamy mixu podłoża kokosowego, ziemi oraz perlitu, co zapewnia dodatkową puszystość oraz napowietrzenie gleby.
Niebawem przesadzamy nasze nowe roślinki, są to ostre papryczki chilli w odmianach Carolina Reaper oraz Mucho Nacho :) Śledźcie nasz fanpage aby być na bieżąco z naszym nowym projektem. W ramach ciekawostki posadziliśmy takżę bazylie. W naszej opinii jest to jedna z najładniejszych jakie dotychczas mieliśmy okazję zobaczyć, a będzie tylko lepiej :)


Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel