Growbox i growroom - co to jest?

2022-07-11
Growbox i growroom - co to jest?

Chcąc cieszyć się bujnymi plonami roślin uprawianych w systemie indoor, musisz stworzyć optymalne warunki do wzrostu i kwitnienia konkretnych gatunków. Trzeba zadbać o odpowiednią temperaturę, poziom wilgotności, wentylację, oświetlenie - wszystkie te parametry mają wpływ na jakość Twojej hodowli. Zastanawiasz się, jak zacząć przygodę z uprawą w domu? Sprawdź, czym jest growroom i growbox! Dowiedz się, jak je zagospodarować!

Growbox - co to jest?

Growbox to nic innego, jak namiot, w którym uprawiane są rośliny. Możesz wykonać go samodzielnie - ze starej szafki, obudowy po komputerze czy dużej kolumny głośnikowej, jednak jeśli chcesz mieć profesjonalny sprzęt, bez trudu kupisz go w sklepie. Jak wygląda growbox, co to jest i jakie powinien zawierać elementy? Wśród najistotniejszych należy wymienić:

  • wewnętrzne ścianki odbijające światło - najlepiej, aby były białe, ponieważ to właśnie biel najefektywniej odbija promienie świetlne, które dzięki temu docierają do każdego zakamarka growboxa. Co za tym idzie - zyskujesz pewność, że Twoje rośliny będą miały zapewnione optymalne oświetlenie, a to przełoży się na ich bujniejszy wzrost;

  • zewnętrzne ściany z grubego, odpornego materiału - wytrzymały growbox przetrwa niejeden sezon, a wykonany z grubszej tkaniny dodatkowo będzie tłumił szum wentylatorów działających wewnątrz;

  • rękawy prowadzące okablowanie i system wentylacyjny - dzięki nim z łatwością zagospodarujesz wnętrze namiotu i wyposażysz je w niezbędne elementy, jednocześnie zyskując wystarczającą przestrzeń dla roślin - bez nieładu czy splątanych przewodów.

Wybierając growbox, decydujesz o jego rozmiarze - jest on determinowany wielkością planowanej uprawy oraz dostępnością miejsca. Niewielkie namioty ustawisz w dowolnym pomieszczeniu, większe będą wymagać wygospodarowania odrębnej przestrzeni. Dobrą alternatywą - jeśli chcesz uprawiać wiele roślin i masz możliwość przeznaczyć na ten cel oddzielny pokój - jest growroom.

growboxy w growroomie

Growroom - przedsięwzięcie dla doświadczonych hodowców

W pokoju przeznaczonym do uprawy indoor należy zadbać o te same elementy, co w przypadku growboxa. Co to jest growroom? To pomieszczenie zaprojektowane z myślą o hodowli roślin - musi zatem zostać wyposażone w system wentylacyjny oraz w wydajne oświetlenie o mocy dostosowanej do metrażu. Zapanowanie nad warunkami w większej przestrzeni jest trudniejsze, dlatego na takie przedsięwzięcie decydują się raczej osoby, które mają już za sobą doświadczenie z uprawą w namiotach. Do tego niezbędna jest odpowiednio przystosowana instalacja elektryczna, zastosowanie zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz klimatyzacja - aby zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów.

Chcesz zacząć uprawę indoor? Postaw na sprawdzone wyposażenie!

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawą indoor, wybierz kompleksowe wyposażenie z internetowego sklepu Growtent.pl. Znajdziesz tam growboxy z niezbędnymi akcesoriami i zautomatyzowane systemy ułatwiające pielęgnację roślin - postaw na starannie skompletowane zestawy i ciesz się bujnymi plonami swoich pierwszych hodowli.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel