Jaki wybrać waporyzator / vaporizer ?

2018-02-09
Jaki wybrać waporyzator / vaporizer ?

Waporyzator stacjonarny lub przenośny

Urządzenia stacjonarne charakteryzują się przede wszystkim tym, że mają większą moc niż vaporizery przenośne, z racji tego, że są zasilane z gniazdka. Jeżeli lubisz korzystać z waporyzatora wraz ze znajomymi, to urządzenie stacjonarne będzie lepszym wyborem niż waporyzator przenośny. Tańsze waporyzatory przenośne mogą nie sprostać naszym oczekiwaniom, istnieje szansa, że będą się one przegrzewać, lub ich wydajność będzie za mała i konieczne będzie częste uzupełnianie suszu. Vaporizery stacjonarne to przeważnie urządzenia konwekcyjne. Ich zasada działania polega na podgrzewaniu suszu za pomocą gorącego powietrza, co powoduje zwiększoną wydajność i jakość inhalacji niż w urządzeniach przenośnych. Aktualnie najlepszym urządzeniem stacjonarnym jest bez wątpienia seria Volcano od firmy Storz-Bickel, cena może delikatnie zniechęcać lecz jest to naprawdę TOP na rynku :)

Przenośne vaporizery to zazwyczaj urządzenia kondukcyjne, w tym wypadku susz jest podgrzewany za pomocą rozgrzanego pojemnika. Takie rozwiązanie pogarsza jakość pary i ogranicza wydajność. Zdarzają się wyjątki od reguł i do takich należą m.in PAX 2 oraz PAX 3. Są to vaporizery kondukcyjne lecz jakość pary i komfort ich użytkowania jest na bardzo wysokim poziomie.

Waporyzatory on-demand czy sesyjne?

Waporyzatory on-demand, czyli takie w których susz ogrzewany jest dokładnie w momencie inhalacji, rozgrzewają się do pożądanej temperatury dosłownie w kilka sekund i przekłada się to na oszczędność inhalowanego materiału. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zamiast jednej sesji, zrobić kilka krótszych, złapać kilka “buchów” i odłożyć urządzenie na później. W naszej ofercie najlepszym waporyzatorem on-demand jest Magic Flight Launch Box.

Waporyzatory sesyjne, charakteryzują się mniejszą wydajnością niż urządzenia typu on-demand, ale ich jakość waporyzacji stoi na równie wysokim poziomie. Zasadniczo do tej grupy należą wszystkie przenośne waporyzatory kondukcyjne. Susz jest ogrzewany przez cały czas, nawet wtedy kiedy nie używamy naszego vapka. Tego typu urządzenie z pewnością sprawdzi się w większym gronie użytkowników. Najlepszym obecnie wyborem na rynku, jest PAX 3, odznacza się tym, że komora grzewcza ochładza się w momencie gdy go nie używamy. Przekłada się to bezpośrednio na oszczędność materiału. Dodatkowo do jego atutów, można zaliczyć cenę, mianowicie za urządzenie podobnej klasy co PAX 3 trzeba zapłacić powyżej 1000zł, a wersja basic kit od PAX 3 to wydatek niecałych 900zł

Podsumowując, jeżeli zależy Ci na korzystaniu z waporyzatora w zaciszu domowym, lubisz dobrą zabawę razem ze znajomymi zależy ci na względach zdrowotnych, to idealnym wyborem będzie dla Ciebie waporyzator stacjonarny. Jego najważniejszą zaletą jest brak konieczności ładowania, ponieważ korzysta on z zasilania z gniazdka, co za tym idzie urządzenie te charakteryzuje się większą mocą niż urządzenie przenośne. Przekłada się to bezpośrednio na jakość inhalacji. Z drugiej strony jeżeli lubisz korzystać z waporyzacji dosłownie w każdym miejscu, w domu, na spacerze czy na wakacjach to powinieneś skierować swoją uwagę w kierunku urządzeń przenośnych. Na rynku dostępne są urządzenia, które dorównują jakością pary z urządzeniami stacjonarnymi, a dodatkowo posiadają szereg innych zalet, których nie mają stacjonarne waporyzatory.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel