Mars Hydro TS600 opinie o lampie

2022-08-29
Mars Hydro TS600 opinie o lampie

LAMPY LED Grow od Mars Hydro - czy warto wybrać tę markę?

Mars hydro to marka powstała w 2009r w Shenzhen - chińskim mieście słynącym z produkcji elektroniki, będącym zarazem światowym liderem w produkcji produktów z diodami LED. Fabryka Mars Hydro to rodzinny biznes, który z roku na rok powiększa swoje zasięgi. Mars swoją popularność zbudował na serii zielonych lamp z serii Reflector które wielu growerów może wspominać jako kultowy klasyk. Seria reflector została wycofana pod koniec 2019 roku. Na ich miejsce producent wprowadził linię TS i FC, całkowicie pozbawionych wentylatorów lamp bazujących na diodach SMD.

Opinie o Serii TS Mars Hydro

W lampach z serii TS nie znajdziemy markowych diod, typu Samsung czy Osram, tylko typowe dla chińskiej fabryki LEDy "no name". Z pewnością dzięki temu "marsy" są niekiedy bezkonkurencyjne do innych modeli jeżeli chodzi o stosunek cena/moc. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze chodzi tylko o moc - ważne są między innymi właśnie chipy LED, ich barwa, zasilacz oraz same rozmiary lampy. W nowych Marsach nie znajdziemy chłodzenia aktywnego, dzięki czemu lampy pracują całkowicie bez dźwięku. Powoduje to nagrzewanie się lampy (co podnosi temperaturę, szczególności w małych grow roomach), producent deklaruje że nie wpływa to na żywotność - deklarując możliwość 50000h pracy.

Dla niektórych mars hydro to lampy dla początkujących, dla drugich kultowa marka z uznaniem growerów z całego świata. Wybierając tego producenta warto zadać sobie pytanie czego oczekujemy - czy dużej wydajności i niezawodności czy po prostu lampy na pierwsze sprawdzenie swoich umiejętności w uprawie roślin.

Przyjrzyjmy się najmniejszej lampie (jednocześnie bestsellerowi całej marki) czyli modelowi TS600. Najmniejsza lampa od Mars Hydro pobiera ok 100 watów (nasz watomierz pokazał 96w). Lampa posłużyła nam już w dwukrotnym cyklu uprawy papryczek chilli, nie mieliśmy do tej pory żadnej awarii. Otwierajac nowa sztuke można odnieść wrażenie że odbłyśnik płytki z ledami powoduje wygląd blaszki od ciasta. Jednak po podłączeniu widać na pierwszy rzut oka że “robi robotę”. Po zawieszeniu w growboxie 60x60 widać że cały namiot jest dobrze oświetlony. Sprawdziliśmy naszym miernikiem - potwierdził że ta powierzchnia jest odpowiednia dla tego modelu.

Najważniejsze są jednak efekty. Czy Mars Hydro TS600 będzie dobra do boksa 60x60x160cm ?

Sprawdzając “Marsa” TS 600 miernikiem PAR czuć jednak niedosyt. Po rogach namiotu o podstawie 60x60cm wynik to tylko 50 PAR. Dla wymagających growerow moze byc to za mało. Gdy oczekujemy wiekszych efektow trzeba zainwestować w model mocniejszy, czyli ts1000 (dedykowany dla podstawy 80x80cm). Jednak jego cena pozwala już na nabycie lamp produkowanych w Europie, na markowych diodach. Dla tych którzy szukają lampy dla uprawy od 1 do 4 roślin pozostawiamy pytanie - czy po pierwszym cyklu z modelem TS600 nie będzie ochoty na więcej?


Bezpośredni importer i dystrybutor - growtent.pl

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel