Różnica między ziemią uniwersalną a profesjonalną do uprawy roślin

2020-09-16
Różnica między ziemią uniwersalną a profesjonalną do uprawy roślinZiemia, którą sprzedajemy nie przypomina tego, co znajdziesz w centrach ogrodniczych. Zawiera ona  mieszankę gleby, kompostu, perlitu i specjalnych naturalnych środków wspomagających, które są mieszanką substancji organicznych. Duża część ziem uniwersalnych ogranicza się tylko do mieszanki różnych torfów, głównie torfu niskiego i wysokiego, jednak brak w niej chociażby perlitu, który mógłby spulchnić ziemię czy też nawozów które wspomogłoby by wzrost rośliny.

Ziemię w naszym sklepie posiadają ekskluzywne organiczne składniki wysokiej jakości, jak np. spulchniony torfowiec i rodzaje kory drzewnej, które posiadają właściwości dezynfekcyjne. Posiadają one bezpośrednie działanie wspomagające rozwój korzeni oraz silnych pędów, podczas gdy przyspieszony metabolizm w połączeniu z małym występowaniem chorób zapewnia podwyższona produkcję.

Oczywiście musimy tu rozróżnić kilka rodzajów ziemi:

Ziemia bez nawozów - która nie posiada w sobie nawozów, idealnie nada się dla wszystkich , którzy chcą nawozić swoje rośliny dodatkowymi nawozami. Świetnie też nada się do przesadzania roślin, ponieważ nie stresuje ona roślin i można stosować ją jako ziemię do wysiewu.

Produkty: Plagron LightMix, Biobizz Lightmix, Canna Professional, Plagron Promix


Ziemia z nawozami - generalnie będzie to cała reszta ziemi, którą znajdziecie w naszym sklepie. Mają one nawozy, głównie na początek wzrostu rośliny, jednak nie nadaje się ona do kiełkowania roślin. Jest to ziemia przeznaczona do roślin, która ma ok. 7-10 dni od wykiełkowania i jest to jej docelowa ziemia, w której będzie już do końca kwitnienia. Musimy pamiętać, że ziemie typu All-Mix, nie posiadają wystarczającej dawki nawozu na cały okres wzrostu i kwitnienia rośliny, aby dobrze rosła musimy wspomóc się nawozami podczas okresu kwitnienia.

Produkty: Canna Professional Plus, Plagron All-Mix, Plagron Bat-Mix, Plagron Grow-MixPlagron Royal-Mix, Biobizz All-Mix, BAC Lava Soil, BioCanna Terra Plus


Kokos - o uprawie w kokosie można by było zrobić osobny długi artykuł, ale spróbujemy opisać go w skrócie. Jest to produkt w 100% organiczny, który posiada delikatną, jednolitą strukturę, bez wirusów, dodatków chemicznych i chorób gleby. Jest on jałowym podłożem, przez co trzeba go dobrze nawadniać i nawozić. Dużym plusem uprawy w kokosie jest możliwość wykorzystania go do ponownej uprawy, wymaga jedynie przepłukania w wodzie RO.

Produkty: Plagron Coco premium, Canna Coco professional plusBiobizz Coco-Mix

Jak widzicie różnic między zwykłą ziemią ogrodniczą a profesjonalną jest dość sporo, jednak poruszyliśmy ten temat w bardzo małym zakresie, ale jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, dajcie nam znać na pewno pomożemy. 
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel