Seria lamp LED do roślin Mars Hydro FC i FC-E – jaka jest różnica?

2023-02-20
Seria lamp LED do roślin Mars Hydro FC i FC-E – jaka jest różnica?

Seria Mars Hydro FC i seria FC-E – jaka jest różnica?

Jako marka z 13-letnim doświadczeniem w zakresie oświetlenia LED, Mars Hydro dokładnie wie, jakiego rodzaju oświetlenia potrzebują growerzy, aby spełnić ich wszystkie wymagania. W związku z tym producent stworzył 4 serie lamp zgodnie z różnymi wymaganiami hodowców. W tym artykule dowiesz się jakie są główne różnice między serią FC oraz serię FC-E.  

Seria FC
FC oznacza składaną obudowę. Zaawansowany układ diod Samsung LM301b napędza całe światło niskim poborem prądu. Styl wielu listw, a także dokładna konstrukcja samego chipa sprawiają, że PPFD jest równomiernie rozłożony. Składana obudowa o 180° jest łatwa w instalacji i przechowywaniu, co pomaga zaoszczędzić czas i miejsce. Łącząc te zalety, jest to światło stworzone do przemysłowych upraw. (FC 3000 i FC 8000 nie są składane, FC8000 ma z kolei wyjmowane listwy)

 

 

Główne cechy serii Mars Hydro FC

2,85 µmol/jLED: Samsung LM301B
Projekt: konstrukcja składana o 180°
Porady dotyczące zakupu: Dla hodowców, którzy wymagają wysokiej jakości wyników i wysokich zwrotów

Seria FC-E

FC-E charakteryzuje wydajność przy ekonomicznej cenie. Wysoka skuteczność przejawia się w liczbie PPFD i PPE.Seria FC-E opiera się na chipach Bridgelux, liczba chipów jest dwa razy większa niż w porównywalnych lampach. Styl multi-bar, a także specjalny format chipów umożliwiają równomierne rozłożenie wartości PPFD w wydajnej odmianie. Dodatkowo, kolekcja FC-E ma wyjmowaną konstrukcję listw, która jest niezwykle elastyczna, jeżeli chodzi o ustawienie listw w zależności od obszaru twoich roślin.

Wydajność: 2,8 µmol/j
LED: BridgeLux
Projekt: Zdejmowana konstrukcja
Porady dotyczące zakupu: Dla hodowców, którzy mają ograniczony budżet, ale wymagają wysokich plonów

Ogólnie rzecz biorąc, FC oznacza składanie o 180 ° i jeszcze większą wydajność. FC-E posiada odpinaną konstrukcję, wysoką skuteczność i znacznie bardziej ekonomiczną cenę. Mars Hydro dąży do doskonałości w zakresie wysokiej jakości produktów, a także jest oddany oferowaniu klientom różnych możliwości. 

Na jakiej wysokości zawiesić lampy z serii Mars Hydro FC i FC-E Series?

Odpowiednie zawieszenie lamp z serii Mars Hydro FC i FC-E zależy od fazy wzrostu roślin oraz od mocy używanej lampy. W przypadku tych lamp, producent rekomenduje następujące odległości:

  • W fazie kiełkowania i wegetacji: 60-76 cm od wierzchołka rośliny dla lampy z serii FC i 45-60 cm dla FC-E.

  • W fazie kwitnienia: 45-60 cm od wierzchołka rośliny dla lampy z serii FC i 30-45 cm dla FC-E.

Ważne jest, aby monitorować reakcję roślin na oświetlenie i dostosować wysokość lamp w zależności od potrzeb roślin. Jeśli liście roślin wyglądają na przypalone, oznacza to, że lampy są za blisko roślin i należy podnieść ich wysokość. Jeśli natomiast rośliny wydają się zbyt rozciągnięte, to znak, że lampy są za daleko i należy je zbliżyć.

Ważne jest również, aby równomiernie rozłożyć oświetlenie na całej powierzchni uprawy, nie koncentrując go tylko na jednym miejscu.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel