Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z pomieszczenia, dzięki neutralizorom zapachów

2018-07-20
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z pomieszczenia, dzięki neutralizorom zapachówDom jest miejscem, w którym zawsze rozpościera się pełno zapachów. Codzienne gotowanie, zabawy dzieci czy sierść zwierząt przynoszą różne aromaty, które mogą wpływać na nasze samopoczucie w domu. Ciężko jest sprawić, żeby zapach w domu przez cały czas był idealny, jednak przebywanie w odrzucającym aromacie z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych.   Ważne jest, aby o unikaniu drażniących zapachów pomyśleć zawczasu, zamiast maskować je świecami lub sprayem. Istnieje wiele ciekawych sposobów na ich znaczne zmniejszenie, a nawet całkowite wyeliminowanie. Prawdopodobnie najbardziej skutecznym jest jednak zastosowanie neutralizatora zapachów.  

Czym jest neutralizator zapachów?

  Neutralizator zapachów to produkt, którego działanie nie polega na przykrywaniu zapachów, lecz ich eliminacji. Środki neutralizujące zapach działają w celu zwalczania zapachów u ich źródła, tworząc reakcję chemiczną z nieprzyjemnymi aromatami w oparciu o zasadę reakcji kwasowo-zasadowej.    

Neutralizator czy odświeżacz?

  Pierwszym i najbardziej oczywistym powodem wyboru neutralizatora zapachów zamiast odświeżacza powietrza jest wspomniany wcześniej fakt, że ten drugi jedynie maskuje zapachy. Podczas gdy odświeżacz powietrza może sprawić, że dom tymczasowo będzie pachniał lepiej, przyjemny zapach zniknie, a odór powróci. Dodatkowo uważa się, że substancje chemiczne pochodzące z pewnych produktów są nawet niebezpieczne dla zdrowia ludzi.   Neutralizatory zapachów nadadzą się idealnie nawet przy zwalczaniu uporczywych zapachów, nawet tych, które narosły w miarę upływu długiego czasu, jak zapach papierosów lub zapach zwierząt.    

Rodzaje neutralizatorów

Neutralizatory zapachów dostępne są w formie koncentratów płynnych, sprayów, żelów, dysków oraz membran. Do wyboru są w wersji do domu i silniejsze, komercyjne. Te drugie zawierają kombinację aktywowanego węgla i nadmanganianu potasu. Przeznaczone są do usuwania z powietrza wewnętrznego formaldehydu i innych niebezpiecznych substancji chemicznych, które mogą być emitowane z materiałów budowlanych, podłóg, płyt ściennych, mebli i innych artykułów gospodarstwa domowego. Najczęściej gromadzą się one, gdy w pomieszczeniu nie ma odpowiedniej wentylacji. Podsumowując neutralizatory eliminują nieprzyjemne zapachy powodowane przez dym, zwierzęta domowe, olej opałowy, pleśń, bakterie, dym papierosowy, zniszczenie pożarowe czy procesy gnilne. Są idealnym oraz bezpiecznym rozwiązaniem użytecznym w domu, w sklepach czy zakładach produkcyjnych.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel