Wykorzystanie systemów nawadniających w uprawie roślin

2018-09-24
Wykorzystanie systemów nawadniających w uprawie roślinJak wiadomo w uprawie roślin niezwykle ważnym aspektem jest nawodnienie. Uprawy wymagają dostarczania odpowiedniej ilości wody w odpowiednich odstępach czasu. Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań, które wspierają i automatyzują pewne czynności związane z nawadnianiem, jednak szczególnie wartym uwagi jest system nawadniający Garland BIG DRIPPA, który cechuje się niezwykle atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny.  

Jak działa system nawadniający Garland BIG DRIPPA?

  Główną zaletą tego systemu jest prostota. Nawet początkujący pasjonaci uprawy roślin poradzą sobie z montażem tego produktu. Warto również wspomnieć o oszczędności nie tylko w postaci niskiej ceny systemu, lecz również braku zasilania prądem. Opiera się on bowiem na sile grawitacji odciążając nas od żmudnych czynności związanych z regularnym podlewaniem roślin.   Warto pamiętać, że system ten charakteryzuje się także dużą elastycznością. Możemy swobodnie regulować zawory według własnych potrzeb. Ponadto każdy dripper można ustawić na dowolną przepustowość na przewodzie nawadniającym w dowolnym miejscu. Dzięki takim rozwiązaniom nie musimy obawiać się o nawodnienie naszych roślin nawet jeśli zdecydujemy się na weekendowy wyjazd poza miasto. System został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii, a zadowolenie klientów z niego korzystających jest świadectwem wysokiej jakości tego rozwiązania.   System nawadniający sprawdza się świetnie w przypadku domowych upraw, w boksie, na balkonie, czy w kuchni. W skład zestawu wchodzą: zbiornik na wodę 10,5 litra, akcesoria do podwieszania zbiornika, łącznik linii nawadniającej, przewód nawadniający 5 metrów, 6x dripper oraz kołek/stoper do zakończenia linii nawadniającej. Pojemnik na wodę został wykonany z PVC, natomiast dripper z wytrzymałego materiału poliwęglanu.  

Dlaczego warto postawić na sprawdzony system nawadniania w uprawie roślin?

  Głównym powodem, dla którego tak wielu pasjonatów sztuki uprawy roślin i ogrodnictwa decyduje się na to rozwiązanie jest przede wszystkim wspomniana wcześniej elastyczność oraz wygoda. Codzienne nawadnianie może być uciążliwe dla planu dnia. Z tego powodu system nawadniający może być strzałem w dziesiątkę w przypadku napiętego grafiku i nagłej konieczności wyjścia z domu.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel