Nawozy BioBizz – organiczny sposób na wspomaganie upraw.

2017-11-07
Nawozy BioBizz – organiczny sposób na wspomaganie upraw.
Głównym zarzutem skierowanym w stronę nawozów sztucznych jest ich negatywny wpływ na mikroflorę i mikrofaunę glebową, której dobra kondycja jest kluczowym elementem dla zdrowia całego ekosystemu – roślin, zwierząt i ludzi. Uprawy organiczne bazują na naturalnych strategiach i technikach, w których wykorzystuje się jedynie produkty roślinnego lub zwierzęcego pochodzenia. By nasze rośliny rosły dynamicznie i dawały urodzajne plony, musimy dostarczać im oprócz światła i wody, tlen, dwutlenek węgla oraz szeroki wachlarz składników odżywczych (takich jak azot, fosfor i potas). Kluczem do sukcesu upraw organicznych jest dostarczenie wszystkich wymienionych elementów w zrównoważony sposób, tak aby nie spowodować ich niedoboru, ani toksycznego stężenia. By osiągnąć ten cel z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju nawozy i stymulatory organiczne.


Nawozy organiczne BioBizz

Cykl życiowy roślin możemy zwykle podzielić na dwa etapy. Pierwszą z nich, jest faza wegetatywna podczas, której roślina silnie rozwija swój system korzeniowy i liściowy. Drugim etapem jest kwitnienie. W ofercie firmy GROWTENT znajdziecie Państwo szeroki wybór nawozów i stymulatorów organicznych wspomagające rośliny w obu fazach. W ciągłej sprzedaży posiadamy miedzy innymi bogatą ofertę produktów holenderskiej firmy BioBizz, które z powodzeniem mogą być stosowane do upraw w glebie, podłożu z włókna kokosowego, hydroponice oraz w uprawach hydro-organicznych. Wśród nawozów organicznych dostępnych w naszej ofercie znajdziecie:
  • Biobizz Bio Grow – nawóz stosowany w fazie wzrostu roślin
  • Biobizz Bio Bloom – nawóz stosowany w fazie kwitnienia roślin
  • Biobizz Fish Mix – nawóz podnoszący jakość ziemi stosowany przez cały okres wzrostu roślin


Stymulatory organiczne BioBizz

Oprócz nawozów organicznych, w asortymencie naszego sklepu znajdziecie Państwo ponad to inne produkty firmy BioBizz. W ciągłej sprzedaży posiadamy również specyfiki stymulujące rozwój poszczególnych elementów uprawy. Wśród nich są:
 • Biobizz Acti-Vera – stymulator chroniący układ odpornościowy rośliny, jednocześnie zwiększający metabolizm oraz wchłanianie składników odżywczych
 • Biobizz Topmax – stymulator kwitnienia
 • Biobizz Root Juice – stymulator wzrostu korzeni
 • Biobizz ALG-A-MIC - stymulator witaminowy, wspomagający witalność roślin przez dostarczenie im zestawu mikroelementów, witamin, aminokwasów i hormonów roślinnych.
 • Biobizz Leaf Coat – stymulator układu ochronnego
 • Biobizz BioHeaven – stymulator wzrostu i kwitnienia roślin
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel