Nawozy marki Plagron stosowanie serii Alga, Terra, Hydro oraz Coco

2017-07-03
Nawozy marki Plagron stosowanie serii Alga, Terra, Hydro oraz Coco Plagron logo

Odżywki dla roślin marki Plagron czyli wszystko o tym jak używać / dawkować nawozy plagrona.

Plagron jest znaną na całym świecie holenderską marką nawozów do roślin. Bogata oferta Plagrona obejmuje nawozy do hydroponiki, kokosu, ziemi, ziemi biologiczne (seria alga) oraz całą gamę dodatków, które mogą być stosowane wraz z wszystkimi wyżej wymienionymi.
Tabele dawkowania nawozów Plagron

Seria Alga (nawozy do ziemi organiczne)

Jest to seria przeznaczona dla osób, które cenią sobie na pierwszym miejscu jakość zebranych plonów. W odróżnieniu do innych produktów tej serii wszystkie nawozy z serii Alga są pozyskiwane z naturalnych składników (głównie z alg morskich). Utrzymanie naturalnego środowiska w ziemi jest kluczowe w uzyskaniu zdrowych, pachnących i cieszących oko plonów.
Seria bazuje na 2 podstawowych nawozach:


Alga grow - jest to nawóz na fazę wzrostu na bazie azotu (około 2-3 pierwsze tygodnie życia) bardzo ważne jest aby do tego nawozu dobrać odpowiednią ziemię. Przy wyborze ziemi należy kierować się przede wszystkim ilością nawozu którą zawiera. Często bywa tak że ziemia zakupiona w sklepie jest już bogata w azot, dodawanie alga grow w takim przypadku wyrządzi roślinie więcej szkody niż pożytku. Ziemię która będzie dobrze współgrać z Alga growem są wszystkie ziemie typu lightmix (tzn bez żadnych nawozów) lub dedykowana ziemia plagron promix


Alga bloom - Jest to odżywka przeznaczona na okres kwitnienia tzn ten w którym roślina tworzy kwiaty/owoce (od około 3 tygodnia do samego końca). W tym przypadku nie będziemy mieli problemu z doborem ziemi tak jak w przypadku alga grow, wynika to z faktu iż na rynku praktycznie nie występują ziemie, które posiadają nawozy na fazę kwitnienia. Warto jednak zwrócić uwagę na typ nawozu który mamy w wybranej ziemi (jeśli wybraliśmy ziemię inną niż lightmix). Jest bardzo prawdopodobnym że ziemia którą zakupiliśmy jest bogata w nawozy mineralne, które zniszczą nam naszą “aurę” bio. Bezpieczną ziemią do tego nawozu są wszystkie ziemie z serii ALga od plagrona tzn: batmix , royal mix , All mix , lub. promix

Plagron Hydro A+B

Jest to seria nawozów mineralnych przeznaczonych do systemów / upraw hydroponicznych. Seria posiada jeden podstawowy produkt o nazwie Plagron hydro A+B, nawóz jest typowym nawozem wieloskładnikowym tzn składającym się z części A oraz B, które należy wymieszać w proporcji 1:1 (najpierw wlewamy część A, mieszamy następnie część B). Seria hydro jest przystosowana do użycia w wszelkich systemach hydroponicznych takich jak GHE, autopot itd. Podobnie jak w przypadku serii Alga wszelkiego rodzaju rozszerzenia od plagrona takie jak np Green sensation lub power roots będą sprawdzały się idealnie.

Seria Coco A+B

Jest to seria dedykowana wszystkim entuzjastom prowadzenia swojej uprawy w podłożu z kokosu. Plagron Coco A + B został opracowany w taki sposób aby sprawdzać się idealnie w uprawie bazującej na każdego rodzaju włóknie kokosowym. Podobnie jak w przypadku Hydro A+B nawóz ten jest dwuskładnikowy, sposób jego dawkowania jest identyczny jak w wyżej opisanym przykładzie. Warto wspomnieć o tym że nawóz został specjalnie wzbogacony o kwasy humusowe i fulwowe co przekłada się na ponadprzeciętny wzrost oraz przyrost w fazie kwitnienia.
Sprawdź nawozy Plagron

Seria Terra

Seria Terra od Plagrona jest najbardziej podstawową serią która proponuje producent. Nawozy z tej serii powstają na bazie mineralnych mikroelementów (czyli takich ,które możemy najczęściej spotkać w sklepach). Seria terra bazuje na 2 produktach to znaczy:

Plagron terra grow

Jest to nawóz przeznaczony na fazę wzrostu, w przypadku większości roślin jest to okres około od 2 do 4 tygodni. Przy stosowaniu terra grow należy jednak uważać aby nie dublować wartości odżywczych poprzez dobór nieprawidłowej ziemi. Jest to jeden z podstawowych błędów początkujących growerów. Aby uniknąć nieprzyjemności należy używać terra grow jedynie wtedy gdy używamy ziemi typu light mix, wszystkie inne ziemie posiadają zestaw nawozów potrzebnych podczas fazy wzrostu. Przykładem takiej ziemi jest Plagron growmix który nie wymaga nawożenia nawet przez 3 pierwsze tygodnie życia. Dodając terra grow do ziemi typu growmix z pewnością “popalimy” nasze rośliny.

Plagron terra bloom

Jest to nawóz który dodajemy po zakończeniu nawożenia terra grow. Jak sama nazwa moze zdradzac nawóz jest stosowany na fazę kwitnienia i jest “bazą” na tą część życia rośliny. W przeciwieństwie do terra grow nie należy obawiać się dublowania wartości odżywczych z tymi w ziemi. Żadna aktualnie znajdująca się na rynku ziemia nie jest nawożona w sposób który by wystarczał na brak dawkowania zewnętrznego nawozu. Jest mocno wskazane aby w celu uzyskania maksymalnych plonów uzyć tak zwanego booster kwitniania, najlepiej użyć gotowego rozwiązania od Plagrona tzn green sensation. Jeśli wielkość plonu ma największe znaczenie poleca się używać wraz z green sensation środek o nazwie sugar royal.Zapraszamy do zapoznania się z pełna ofertą od plagrona Plagrona Zapraszamy ! .
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel